| CarameleCuLapte a întrebat:

Buna seara TPU, deci sora mea are 10 ani, iar eu am 12 ani (sunt fata ), si sora mea cand avea 6 ani s-a dus in Franta cu matusa noastra, si ea acolo se duce la scoala, iar eu stau cu parintii in tara, iar sora mea si matusa vin de 2-3 ori pe an in tara, ultima data a venit de Paste, si de acum sora mea si matusa vor veni de sarbatori in tara, si vreau sa va spus ca eu tin foarte mult la sora mea, o iubesc, ea fiind singura mea sora, si eu ma simt singura cand ea e in Franta, adica ii am pe parinti, dar simt nevoia sa ma joc, etc, nu spuneti sa imi fac prieteni ca am destui, dar e altceva o sora, credeti-ma! Mentionez ca matusa are 2 copii, o fata de 24 de ani si un baiat de 23 ani (verisorii nostri) si fata ei este stabilita la Bucuresti, in fine, si baiatul este in tara si sta la tara, si el are o iubita, si cand au venit in tara sora mea si matusa, ne-am dus sa le vizitam si sa o lom pe sora mea acasa si am cunoscut-o eu pe iubita verisorului nostru si i-am spus ei ca eu si Andra (sora mea) ne intelegem bine, iar ea a spus,, pai normal, daca sunteti verisoare...", si ma simt prost pentru ca sora mea stand mai mult cu matusa, ne considera verisoare, ce sa fac ca rudele noastre sa nu ne mai spuna ca suntem verisoare? Noi suntem surori si eu ma supar cand aud asta de la unele rude.

4 răspunsuri:
| DrMundo a răspuns:

Pur si simplu cand zic ceva le zici ca e sora ta, nu ai ce face altceva accepta situatia asa cum e daca le zici oamenilor ca e sora ta si nu verisoara ta, vor intelege si vor sti a 2-a oara, lauda-te un pic ca esti sora ei, gen zile la oameni despre sora care o ai care sta sau a stat in franta si cat de frumoasa e sau chestii de genu...

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

In primul rand invata sa pui cateva virgule ca abia mai respir!
In al doilea rand fi un pic mai tupeista(cand zice cineva ca sunteti tu sa il contrazici pe un ton mult superior)
Acum eu te-as sfatui sa te duci si tu cu sora-ta in franta...dar cred ca nu e posibil!

Funda?

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns (pentru Baldovin_Antonio_1999):

*sunteti surori
scuze

Răspuns utilizator avertizat