| Trandafirii a întrebat:

TPU dau funda! deci am o problema. Am o sora mai mica cu 2 ani si la aproape 7 ani a plecat cu matusa noastra in Franta, si acum are 9 ani si eu 11 ani. si de 2-3 ori ele vin pe an in Romania, sora mea s-a dus cu ea in Franta sa invete la scoala ca in Romania nu poate ca ea este exagerat de timida si ma rog asa bun si mereu cand venea dormea acasa, si de 3 zile a venit acasa iar si sta vreo 10-12 zile si nu vrea sa stea acasa, ea sta la matusa acasa la tara pentru ca nu vrea acasa, si astazi a vrut acasa ca am fost la matusa in vizita 2 ore si a vrut acasa si mama a zis ca nu pentru ca maine plecam la Braila (acolo are tata rude) si de asta, si o luam pai-maine asa a zis mama asa si parintii spun ca alea 3 zile nu a vrut acasa pentru ca vroia sa stea cu verisoara nostra de 24 de ani (ca si cum ar fi sora ei) si ma enerveaza ca si cum ea decide daca vine acasa si decide asta si matusa, ce sa fac sa o conving(ce sa ii zic) sa vina acasa mereu? funda!

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Cand cineva te creste iti devine parinte, cand o persoana iti sta alaturi iti devine frate, cand cineva te vede de 2-3 ori pe an, iti devine cunostinta.