| suntbineeee a întrebat:

Bună TPU, de cand a inceput carantina iubitul meu se joacă de dimineata pana seara cs go pe motivul că oricum nu are ce face, iar pe mine ma deranjează asta, as vrea sa stam mai mult impreuna având în vedere că in curând începe munca, iar el nu înțelege asta, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Băieți după un anumit timp de relație nu mai gandesc ca si noi.Ei stiu ca tu esti acolo oricum si probabil nu prea mai are idei de ce ati putea face impreuna.Pentru multi este suficient sa va întâlniți acasa dupa munca,sa mâncati impreuna,sa dormitor îmbrățișat si o dată pe săptămână sa va uitati la un film.
Într-adevăr,după un anumit timp de relație nu prea te mai simt chiar atat de ok sa stai bot in bot zilnic cu cel de langa tine. Poate simti nevoia de spatiu,timp pentru tine uite cum e cazul vostru munciti,veniți acasa,faceti mâncare, dus si vreti sa dormitor ca sunteti frânți si automat nu aveti timp sa va uitati la un serial, sa va jucați un joc, sa socializare cu altii iar cand prinzi ocazia profiti.
Eu te inteleg pe tine pentru ca si eu sunt fata si eu gandesc ca si tine si si eu am tendința de a încerca să acapareze fiecare minut din viata iubitului meu ca sa ma pot bucura din plin de momentele cu el, dar trebuie sa il înțelegi si pe el ca e diferit fata de noi. Daca nu a veti alte certuri sau neînțelegeri, daca te respecta si te iubeste poate acum are doar o pasă proasta.Ai un pic de răbdare, iar după ce trece pandemia încearcă să recuperezi cu niste excursii de weekend, iesiri la pizza, plimbări prin parc de fiecare dată când aveți ocazia.Iar daca nici atunci nu se reglementează inseamna ca aveti si alte probleme ce necesita rezolvate sau abandonate definitiv.

| suntbineeee explică (pentru Freya1):

Ai mare dreptate, multumesc mult!

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi mai goala si mai provocatoare prin fata lui...

Mai rupe un fir la mouse... sau tastatura... chestii marunte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Interesant username: "suntbineeee"...Pari o persoană pozitivă!
În fine, poartă o discuție cu el și explică-i că te simți neglijată. Plus că iubitul poate să aibă probleme de sănătate datorită acestui joc: o să îl doară spatele de la atâta stat la calculator, o să i se strice vederea și o să aibă probleme cu auzul ( din cauza căștilor de gaming ).
Sincer, mi se pare o persoană puțin toxică, dar, repet comunicarea este esențială! Vorbește cu el!
Succes!

| Dana1999 a răspuns:

Dacă nu i se pare interesant sa vorbeasca cu tine, ce vrei sa faci? Preferă jocurile, nu pe tine. Acceptă sau fa ti alt prieten

| AndreiaDinu a răspuns:

Si al meu se joaca mai mereu noi nu stam impreuna dar daca vede ca ma supar si ma
deranjează renunta sa se mai jocae asa mult, se joaca doar ca am sis eu ceva de facut happy, nu prea i ce sa faci daca nu intelege ca te deranjeza