| pitbullbulterier a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa pana acum am vorbit mereu la telefon(vorbesc cu ia dimineata pe la 6 si ceva, seara, o astept in fiecare zi sa mergem impreuna la scoala) inca de cand am inceput scoala chiar si in vacanta, acum dupa ce am venit din vacanta de iarna parca la scoala mai mult "se fereste" de mine nu stam prea mult impreuna parca nu ar vrea sa fie in preajma mea dar dupa ce iesim de la scola dupa vreo 1-2 ore ma suna si vorbim. Acum cateva zile am auzit o discutie intre ia si un coleg, colegul ala i facuse cunostiinta cu un baiat care ii place de ea, si acum toti au inceput sa zica mai la gluma mai serios ca si ei ii place de el...
Ce ar trebui sa fac sa pot sa fiu impreuna cu ea? o iubesc foarte mult si cred ca si ia stie deja asta avand in vedere ca prietenele ei si-au dat seama ca imi place de ea si mai fac glume din astea ca o plac.

5 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Daca tu nu faci diferenta intre "ia" si "ea" eu nu m-as uita o secunda la tine ca fata. Urasc nevorbitorii de romana.

| Daniell25 a răspuns:

EXACT ASA AM FOST SI EU!
Si vrei sa stii cum m-am agat cu fata respectiva? Hai ca iti zic, pai eu am pupat-o direct laughing si dupa ea singura mi-a zis ca ma place, a venit la mine acasa sa imi zica asta si dupa am devenit un cuplu(in urma cu 3 ani) si acum, suntem tot impreuna!
Pentru tine poate nu e asa de usor sa faci asta asa ca te sfatuiesc sa o faci prin cuvinte, zii ca ai sentimente pentru ea!
Bafta! Te pup! Funda, plz ♥

| pitbullbulterier explică (pentru Daniell25):

Si cum ar trebui sa fac asta daca la scoala nu stam singuri 5 minute?

| GRASUALEX19 a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta cu vecina. Bea un pahar de bautura dar ai grije sa nu te inbeti si ia o guka orbit sa nu iti miroase gura a bautura sau fumeaza ceva tare sa ai curaj si tute la ea atunci cand e singura si incepe sa ii spui ca iti place de ea. La mine a mers si am stat cu acea persoana un an. Mult noroc cu fata stiu cum e...

| meandalwaysdi a răspuns:

Probabil nu tu ești cel care o sperie...ci gramatica ta. Ea* îi făcuse* căruia*. Știi ce ar trebui sa faci ca sa "poți fii împreuna cu ea"? Să înveți să scrii, în principal.