| anonim_4396 a întrebat:

De ce oare persoanele pe care le iubim nu vor o relatie cu noi si cele pe care le iubim vor o relatie? Dilema mea este urmatoarea am discutat pe retelele de socializare foarte frumos cu un baiat pana a trebuit sa ne vedem.
Mereu evita sa ne vedem.
O singura data am reusit sa ne vedem si ne-am propus reciproc sa ne vedem inca odata dar nu s-a intamplat mai mult de atat acum ne evitam.
Exista vreo soluite?
Ce ma sfatuiti sa fac?

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate vrea pornaceala si un ramas bun aia nu l-ai intrebat

| Adry05 a răspuns:

Pentru că oamenilor le place să lupte pentru ce au în viața lor, când știi că ai de oferit, cauți la rându tău pe cineva care are și el de oferit. ca o relație să meargă trebuie să existe atracție din prima din partea amândurora și totul să meargă de la sine frumos și natural, nu pe schema : vorbim 2 zile, a 3-a o chem în oraș și etc că e mega previzibil și e evident că îți pierzi interesu
iar în cazu tău e posibil ori să-i fi fost rușine să te mai invite, ori nu i-a plăcut de tine, fiind diferită pe internet.

| Legion7X a răspuns (pentru Adry05):

Niciodată nu vei ști ce are de oferit cineva, până nu cunoști persoana respectivă stând cu el. Asa că nu se caută, depinde cum se înimereste. Noi oameni suntem variabili. Toți promitem, toți spunem că putem oferi, toti spunem că putem iubi, toți regretăm dar finalul niciodată nu se știe. Oameni se schimbă odată cu timpul. Iar dacă timpul ar putea să se deruleze înapoi, am lege să fie în cele mai minunate momente.

| Adry05 a răspuns (pentru Legion7X):

Desigur, da și prin prima impresie poți da măcar o vagă idee a ce ai de oferit. Cum percepi o persoană care are un job stabil, este totodată sociabilă, are un cerc social, poți purta cu el/ea conversații interesante și te simți bine mereu în compania lui comparativ cu cineva care stă non stop în casă, e/pare morăcănos tot timpul, e plictisitor în conversații și n-are mai niciodată ceva de spus? Al doilea gen de persoană nu te face să nu te mai intereseze că n-ai văzut ce avea propriu zis de oferit?

| Legion7X a răspuns (pentru Adry05):

Nu stiu cum să îți spun, nu este o regulă. În general fetele materialiste dau sfaturi bazate pe criterii, în realitate sunt în stare să se cupleze și cu un răpciugos cu bale la gură, si cu vorbe de 2 lei. numai situație sa fie.

| Adry05 a răspuns (pentru Legion7X):

Noi nu vorbim acu de toate leșinatele de foame, vorbim de oameni normali căutând o relație pentru adevăratul scop al unei relații.

| Legion7X a răspuns (pentru Adry05):

Pai adevăratul scop este iubirea aia necondiționată. Mai departe se află pe parcurs, cum ar fi: villa din Brașov, două elicoptere și un raton. Până atunci ne plimbăm cu Dacia 1310 în tăcere să vedem dacă face mofturi. happy

| Adry05 a răspuns (pentru Legion7X):

Păi da, dar puține sunt cazurile când chiar ajungi să te îndrăgostești de cineva cum am descris în categoria 1 pentru că în primă fază nu-ți creează atracție și astfel nici dorința să-l cunoști mai bine

| RAY a răspuns:

Ca are bmw si vila de asta il iubesti si vrei sa il saracesti dar baiatul asculta de familie din pacate pentru tine

| Rihhana1 a răspuns (pentru RAY):

Nu are...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu am inteles prima parte, in ambele cazuri vor? Sau ai uitat un "nu"?

| Rihhana1 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am mancat o virgula.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Rihhana1):

Eu ziceam de asta : "pe care le iubim nu vor o relatie cu noi si cele pe care le iubim vor o relatie".

Nu am stiut cum sa raspund. Asa ca m-am legat de a doua jumatate de intrebare ^_^. Dar nu vreau sa intelegi gresit sau ceva. Radpunsul este acelasi. O sa treaca. Si sa te simti iar bine si fericira.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te-ai indragostit de el si el de tine. Dupa, lui i-a trecut. Asta este acum... se mai intampla.
O sa dai de altcineva ^_^

Seara faina in continuare.

| Mosotti a răspuns:

Sa-l lasi dracului! Ce te mai intereseaza unu care nu vrea sa va vedeti? Cauta altul. Cauta unu sanatos la cap.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Cred ca ai gresit prima intrebare big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Celcestietot):

In sfarsit cineva a observat big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, si se pare ca a modificat-o, acum nu mai primim funda pentru observatie sad

| Celcestietot a răspuns:

Poate ca nu esti genul lui; la asta te-ai gandit? Ar trebui sa nu mai insisti, parerea mea, ca devine sufocant si enervant cand cineva persista in ce nu doresti. happy

| Rihhana1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ai dreptate, insa stii ne intelegeam perfect la inceput, cred ca intre timp si-a gasit pe alt cineva.

| Sofer a răspuns:

Nu i-o plăcut de tine sau și-o găsit alta între timp.

| Dismally a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa mergi mai departe, sa cauti pe altcineva. El nu simte acelasi lucru ca tine si cred ca iti pierzi timpul cu el. Asa este viata, de multe ori te indragostesti de cineva care nu simte nimic pentru tine.

| Nemessys a răspuns:

Sa stii ca poti iubi o persoana si fara sa fii intr-o relatie cu ea, dar si invers se poate (nu zic ca e ceva de bine) sa fii intr-o relatie cu cineva care nu te iubeste. Ceea ce vrei tu este dragoste, adica amestecul ala de emotii si schimb-ul care se face intr-o relatie. Solutia? Keep searching.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ori e foarte timid (putin probabil) ori nu era chiar asa interesat de o relatie cu tine. Mai bine ca s-a intamplat asa, poti gasi pe cineva care chiar isi doreste compania ta

| Legion7X a răspuns:

Ce să faci, nu au decât să îl eviți. Este exact cum ar proceda și un băiat, insistând la o fată, de multe ori iar ea continuă să se poarte.

Dragoste cu sila, nu se face, iar dacă s-a făcut a fost șubredă. Dacă îți place de cineva, chimia trebuie să fie reciprocă, sau cel puțin să fie o mică scânteie și din partea celuilalt.

| ancaval a răspuns:

Să nu mai vorbești cu el o vreme. Dacă el nu dă nici un semn...e clar!

Ești tânără, bănuiesc, ai viața înainte cu multe șanse.

| Rihhana1 a răspuns (pentru ancaval):

Asa este, trebuie sa fiu puternica.

| Endoryus a răspuns:

" Acum ma evita" trebuia sa scrii ca se intelege ca asta te frustreaza pe tine. Faptul ca ai fost tu de treaba cu el nu inseamna nimic, nu e ca trebuia sa iti cada la picioare si sa te ia de nevasta. Treci mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e o regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine nu te cauta nu e interesat de tine, nu ii e dor de tine, nu te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca atunci cand omu nu iti zice, te gandesti tu, interpretezi din actiunile sale., si cand stai mult singur si te gandesti la acea persoana iti creezi o iluzie in capu tau despre acea persoana si aceea este dragostea care te face sa simti de fiecare data cand vezi persoana din visele care le creezi.
Persoana aia nu a avut motive sa fie suparata pe tine, ci doar i-a dat altcineva ce avea nevoie.
Pe internet este text, sta cu ceea ce scrii nu cu cine esti.
De obicei persoanele cu care te intelegi super bine, isi creeaza vse urate in legatura cu tine, pentru ca se asteapta si la ceva negativ din atata bunatate.
Ceea ce creezi in mintea ta este ceea ce stii tu, si probabil persoana aceea gandeste altfel, stie altceva si deloc ce gandesti tu.
Oamenii ar trebui sa zica in fata si sa nu mai gandeasca, s-ar rezolva multe probleme inaitne sa fie creeate. Dar ei prefera sa taca, si tu o numesti rabdare, asteptand, nici nu ai habar cum se indeparteaza.

| Catalin77945 a răspuns:

Ignori si mergi mai departe

| TFL007 a răspuns:

Sa accepti faptul ca nu doar fetele refuza baietii, mai nou si baietii o fac happy o seara linistita