| pure9 a întrebat:

De ceva vreme un baiat imi da sa ascult niste melodii care daca stai sa le asculti versurile au mesaje de dragoste. Este genul de baiat care uneori da de inteles ca te place iar apoi se poarta ca si cum am fi doar prieteni. Il cunosc de 10 ani dar e cam greu sa imi dau seama ce vrea. (odata am mancat amandoi la lumina lumanarilor >:" ). Credeti ca tine la mine un pic mai mult decat ca la o simpla prietena? Cum ar trebui sa procedez?
P.S: Nu este chiar genul de persoana romantica ma gandesc ca poate asa incerca el sa imi dea de inteles ca ma place(sau poate nu hehe ). Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Pai de ce nu-l pui in faţa faptului împlinit? Spui şi tu ca-ţi plac foarte mult piesele trimise de el şi vrei să ştii exact de ce ţi le trimite. Spui că ţi se pare că ar avea ceva important să-ţi spună şi că tu ai senzaţia că nu reuşeşte. Poate funcţionează big grin

6 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

"Este genul de baiat care uneori da de inteles ca te place iar apoi se poarta ca si cum am fi doar prieteni. ".Ori este genul căruia îi place să se joace, ori este timid, ori nu vrea să piardă prietenia voastră(având în vedere că vă ştiţi de 10 ani)pentru că nu ştie dacă îi împărtăşeşti sentimentele.
Cel mai bine este să asculţi sfatul lui @JustCosmin, care este unul foarte bun.

| angishik a răspuns:

Pai uite... daca sunteti prieteni poate vrea sa-ti ceara doar parerea despre melodii, deci nu-ti face mari sperante...dar eu sincer nu prea cred asta, avand in vedere ca mel sunt de dragostewinking eu cred ca tipul te place, si asta e felul lui de a-ti aratawinking eu zic ca cea mai buna varianta ar fi sa faci tu primul pas, si sa vb cu el (mrg, al doilea pas, pentru ca el l-a facut pe primul prin melodiiwinking ) Bafta!

| Masculin98 a răspuns:

Incearca sa il abordezi.

| Bipa a răspuns:

Eu zic ca dupa parerea mea vrea sa-ti dea de inteles ca te place, altfel nu cred ca ar face gesturile astea. Numai o persoana care e indragostita face anumite gesturi fata de persoana respectiva.Acum nu stiu tu stii mai bine, daca zici ca al cunosti de 10 ani eu cred ca ar fi bine sa il iei si sa stati de vorba sa ai explici si ce simti tu pentru el, bineiteles daca vrei sa ai ceva cu el si daca ati place si tie de el.

| andreea1597 a răspuns:

Eu cred ca te place si vrea sa iti dea asta de inteles intr-un mod mai subtil.Totusi se comporta bizat pentru ca ii este frica sa isi recunoasca sentimentele sau vrea sa faci tu primul pas.Ca sa afli adevarul du-te la el si intreaba-l daca simte ceva pentru tine. Sper ca te-am ajutat, funda:*

| Fatabuna986 a răspuns:

Asculta poate te place! Daca si tu il placi petrece mai mult timp cu el si la un momentdat daca te invita la studiu sau in oras e clar ca te place cat despre melodii fa si tu pe indiferenta laughing bafta!