| Anamaria13m73829j a întrebat:

BUNĂ TPU, deci efetiv nu mai pot un băiat, mă tot înjură, am încercat să-l ignor dar degeaba. Nu știu ce să mai fac.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Îi pui în vedere că te deranjează acest fapt, dar ferm, şi îl informezi ferm că dacă nu-şi schimbă comportamentul faţă de tine te vei adresa autorităților şi-l vei reclama. Evident trebuie să afli cum îl cheamă ca să îl poţi reclama, sau măcar să ai o poză cu el.

| Mosotti a răspuns:

Stii ceva? Nu-l bloca, lasa-l sa te injure in gol si ignora fereastra de mesaje, vorbeste cu alti oameni, nu-i da nici macar ignore, ca inseamna ca-l cam bagi in seama, eu asa fac.

Nu trebuie sa te deranjeze ce face un prost.
Si cand va vedea ca injuraturile lui sunt ignorate, se va potoli, el stie ca te oftici si continua cu atacul, adica faci ce vrea el sa faci.
Lasa-l sa zica pana oboseste.

Daca acel baiat e in real, spune-i lui taica-tu sau la niste prieteni, sa rezolve problema repede si eficient, il arati cine este, si apoi daca taticu e cu adevarat tatic, il rezolva in 3 minute.

| Wr3nch a răspuns:

II dai block pe retele sociale. Daca te injura irl reclamatie la politie pentru hartuire.

| Crackman a răspuns:

Il apuci de boase, ii spui in momentul ala daca mai comenteaza ceva ii le smulgi si le arunci pe strada

| Nilsson a răspuns:

Evită-l.
Ai dat prea puține detalii pentru a-ți putea da niște sfaturi mai concrete.
Cine e? De unde îl cunoști? Unde te înjură?

| Lorastan123 a răspuns:

Spune-i verde in fata ce ai de spus si nu o sa te deranjeze.