| mat31new a întrebat:

Salut si la multi ani! As avea nevoie de niste sfaturi. M-am intalnit de cateva ori cu o fata cand mergeam pe strada. Am salutat-o cand am vazut-o si odata i-am spus ca e frumoasa, a ras dar nu mi-a raspuns. Am intrebat un prieten, care merge la aceeasi scoala cu ea, cum o cheama si in ce clasa e. Cum as putea sa incep o conversatie cu ea cand o mai intalnesc, avand in vedere ca nu avem prieteni comuni si nu ne intalnim la scoala sau in alte locuri comune? Am incercat sa vorbesc cu ea pe facebook dar mi-a spus ca nu ma cunoaste si nu a vrut sa vorbim.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Salut-o civilizat cand o vezi iarasi,prezinta-te si spune-i ca nu gasesti alt mod sa-i vorbesti decat pe facebook,unde te-a refuzat,ce se poate face?!
Totul cu un zambet frumos si fii foarte calm, altfel, posibil sa o sperii, pare a fi o fata timida si serioasa, asa ca si tu trebuie sa fii la inaltime!
Bafta!

| sickoffallthings a răspuns:

Tu nu o cunosteai si ai salutat-o si i-ai mai zis ca e frumoasa si fara sa o stii, cred ca tipa e super speriata, crede ca esti psihopat ceva.Scriei pe facebook ca nu ai vrut sa o sperii, doar ca iti place de ea, nu stiu ce sa zic. Eu una as fi foarte speriata.

| MoxiMonny a răspuns:

Păi spune-i că vrei să vă cunoașteți și când te mai intalnești pe strada ii spui bună, cum te cheamă bla bla. Nu o lăsa

| Yay000 a răspuns:

Păi cred că şi-a făcut o părere proastă despre tine având in vedere faptul că numai "golanii" salută fetele necunoscute complimentandu-le laughing) Eu zic să il rogi pe prietenul ăla al tău să ieşiţi impreună la o terasă undeva să o cheme si pe ea şi aşa sigur nu te va refuza.Vei incerca să cauţi un subiect de vorba si va vedea ce fel de caracter ai big grin.