| oncemore a întrebat:

Buna tpu.deci,mama si tata imi tot spun ca eu nu o sa fac nimic in viata(asta pentru ca nu prea imi place sa fac curatenie)si zic ca nu invat,dar ei sunt ocupati cu serviciul si nu va dcand eu invat-etc.
Eu vreau sa le demonstrez ca pot, deci ce as putea face sa castig bani de acasa si sa nu fac ceva ce i-ar supara pe ei
? ...cateva idei

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi influentat de vorbele celor din jur, chiar daca acestea, din pacate vin de la parinti. Daca iti doresti ceva, persevereaza in incercari chiar daca esuezi si ai incredere ca vei reusi.

Este putin cam greu sa castigi bani de acasa sau din vanzari din cataloage, ai nevoie de o serie de clienti fideli.

Poti sa te angajezi part-time/in week-end intr-un domeniu in care ti-ar face placere asa capati si experienta si te va ajuta pe viitor sa te orientezi.Chiar daca nu ai varsta adecvata unuei angajari, poate exista cineva care sa-ti intinda o mana de ajutor. Vorbeste chiar cu ai tai de intentiile tale si roaga.i sa nu te mai descurajeze; chiar daca nu te incurajeaza macar sa te sustina. Spune-le cat te afecteaza comportamentul lor.Si ca sa fi mai deman/a de incredere, organizeaza-te sa faci si ceea ce ei iti cer:treaba in gospodarie.Vei da dovada de maturitate si responsabilitate in fata parintilor dar si in fata unei potentiale anhajari.Succes!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le arăți carnetul de note cu notele pe care le iei, arăți câtă ordine este în casă, etc.
Nu ești scutit de la treburile gospodărești chiar dacă ești băiat!
Pa, pa.

| andrei a răspuns:

Sa fim seriosi... Ori mergi si-ti rupi spatele la spart betoane ori inveti. Ce vrei mai simplu de atat? Cat despre curatenie. Esti un nimic daca crezi ca femeile trebuie sa faca curat.

Răspuns utilizator avertizat
| LWikErR a răspuns:

Poti devenii youtuber happy
Daca Ai succes la vizualizarii poti castiga f multi banihappy
Bafta!

| Pauulaa a răspuns:

Nasol daca ei spun asta. Eu zic totusi sa-ti gasesti un loc de munca in oras la tine daca esti fata apuca`te de HandMade sau de unghii..castigi bani frumosi ..sau chiar de avon.