| kidaaaaa a întrebat:

Buna TPU

Deci nu`mai potsad De cateva zile toate imi merg prostcrying
Ma simt singura sad Nimeni nu ma intelege M`am satura t sa stau toata ziua inchisa in camera mea si sa plang oh go on

Deci sunt mai multe probleme. sa vi le zic pe toate,,, poate ca primesc niste sfaturi

1."Sunt" cu un baiat de 1 saptamana si ceva. el a fost tot ce eu mi-am dorit straight face Dar eu am impresia ca el nu e de aceeiasi parereoh go on
pana vineri vorbeam zilnicsad am fost plecata in tabara pana ieri... eu am incercat sa-l sun dar straight face nu stiu ce are
deci suna de 2 ori si pe urma imi da ca un fel de ocupat decat ca nu zice nici numai ocupat nimic. se inchide drect straight face am incercat sa fac asta si dupa alt numar "tot de al meu" sad dar tot la fel face
Cand incerc sa-l sun de pe alu` fratimiu nu are nimic sad

cred ca nu vrea sa vb cu mine straight face, Insa parola lui de la mess inca o am straight face[nu e genu`l sa-i stie cineva parola]

Subiectul asta ma intristeaza foarte mult.sigh

2.Am o problema cu parintzii sad
Ei mereu imi zic ca regreta ca m`au facut straight face
crying Mama imi zice sa fac treaba happy si fac tot ce imi zice
pe urma cand vine ea de la servici orice lucru care nu l`am facut bine ma pedepseste ma trimite in camera mea si nu mai ma lasa sa ies pana seara crying
[eu in acest caz >plang< straight face]
Face diferentze intre mine si fratimiu oh go on
Pe el il lasa toata ziua la pc si nu-l cearta deloc
Mie pc`u mi l-a luat chatterbox
acum sunt pe alu` fratimiu fara sa stie nimeni sad

3. Fratimiu intodeauna ma considera o servitoare sad
sa va dau un exemplu chatterbox
el mereu sta la pc si cand vin eu de la scoala imi las ghiozdanu` si tzipa dp mine "Mie foame du-te fami sa mananc ca daca nu o sun pe mama"
oh go on eu ii fac am incercat sa nu`i mai fac dar a sunat`o pe mama si i`a zis fel si fel de minciuni straight face
cum ca cica fumez oh go on nu ma duc la scoala` chatterbox
si mama norml ca il crede straight face i-am zis lu` mama "dc nu te convingi ca orice zice fratimiu sunt minciuni?" la care ea "hay lasa vrajeala du-te si te culca mai bine"
crying
Am incercat ca vb cu ea ca itnre mama-fiica
dar rolling eyes nu ma asculta ori imi zice ca are treaba ori zice sa o las in pace cu prostiile mele
daca insist TIPAA crying

Nu mai suport crying cam de 1 saptamana toate sunt cam asasad

Prieteni nu am pentru ca oh go on nu am timp de ei
staand toata ziua in casa plangand straight face nu am timp
"mama nu ma lasa afara" crying

Va rog ziceti-mi is mie e ceva in neregula? straight face din toate astea?straight face adica am facut ceva gresit?
eu consider ca nu. dar am intrebat`o pe mama si mia` zis ca NU doar ca nu ma mai suporta straight face

Astept raspunsuri si scuze ca v-am retinut atata timp sad [simtzeam nevoia s ma descarc] sad

Ps: ziceti-mi daca stit ce are faza cu telefonul la primul subiect? sad m`a bagat la respins?straight face sad
Dau funda + vot
s

Răspuns Câştigător
| FunDa a răspuns:

Cu"iubitul" tau, nu stiu ce poate fii! daca macar el era alaturi de tine era bine.si te simteai totusi protejata, dar asa lasa-l in pace! nu merita sa vb cu cineva care nu te baga in seama.Cu fratele tau...nu-l mai baga in seama, fa-te ca nu te doare si lasa-l ca toate vorbele lui sa treaca pe langa tine, astfel va inceta sa comenteze la tine si sa o sune pe mama ta daca vede ca tu esti indiferenta la tot ceea ce zice el...Cu parintii! n-am intalnit asa ceva.doar ca nu-i mai baga in seama,daca pe ei nu-i intereseaza de tine,fa si tu acelasi lucru si nu mai pune tot la inima o sa ajungi sa te imbolnavesti! iar prieteni.fa-ti o prietena buna care sa te inteleaga, sa vorbeasca cu tine si sa te incurajeze chiar daca tu nu ai timp de ea! daca ai nevoie totusi sa vb cu cineva, da-mi un mesaj o sa-ti raspund si o sa stau sa vorbesc cu tine cat vrei tu!:*>big grin

9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu vrea sa mai vb cu tine De ce mai insisti ca sa ai de ce sa te superi Nu poti sa-l obligi sa vb cu tine Cd va dori sa te vada sau sa te auda va suna el stai linistita Ai rabdare atat iti trebuie RABDARE

| MihaelaDart a răspuns:

Esti un caz special, mai ales si comportamentul parintilor, poate ca ei si-au dorit baiat, dar fiind primul nascut si a fost fata, dar totusi e o prostie, nu conteaza sexul copilului. Pana la vacanta mai ai, vorbeste cu psihologul scolii tale si spune tot ce ai pe suflet, te va ajuta sa treci de greutati si poate sa ia masuri cat de cat prin protectia copilului. Nu e bine sa plangi, vei ajunge depresiva si greu vei iesi din aceasta stare. Incearca cat stai in camera ta sa te binedispui, lecturand ceva, desenand, ascultand muzica, compunand poezii, orice ce-ti place tie, evita plansul. Iar acel baiat nu mai pune suflet, dupa cum se vede nu vrea sa-l deranjezi de aceea iti respinge apelul. La scoala iti poti face prietene, incearca totusi sa comunici cu mama ta cu calm daca poti iesi la o cofetarie sau un suc cu o colega care te-a invitat. Poarta o discutie fara sa fie mama ta suparata, din ce cauza se comporta asa cu tine, intreab-o cu ce o deranjezi si ii spui ca vei incerca sa te schimbi in cazul daca undeva ai gresit, dar nu e bine sa te izoleze de fiecare data in camera. Sper sa-ti revii si spune-ne aici ce s-a mai intamplat, cum ai dus-o la capat cu ai tai. Bafta si mult curaj!

| Bya132 a răspuns:

Dragă, soluții.sincer, nu știu ce să-ți zic!
Încarcă să stai cu ei, să vorbești cu mama ta (din nou.) să îi explici: "nu înțeleg de ce nu mă suporți. Ce ți-am făcut? Am greșit cu ceva?"
Nu am înțeles mamele care nu-și "mai suportă copiii". Du-te la psihologul școlii. Explică-i! Lasă-l pe fratetu. Prefă-te că dormi. Sau că ai lecții și nu ai timp să le termini. Să te spună mamei!
Sunt sigură că mama ta te suportă, te iubește.cum ar trebui orice mamă. Dar poate are probleme(bani, rate, servici.sunt destule!) acum, calmează-te! Sigur mama ta nu știe cât suferi.
Încearcă să fi calmă, și să te descurci. Trimite-mi mesaj dacă ai nevoie de un sfat!

Succes! Pa, pa!

| Zady a răspuns:

Eu cred ca ai probleme mult mai grave decat ca te-a bagat prietenul la respins...asta ar terbui sa fie ultima problema,rezolva-le pe cele cu familia,supara-te intr-o zi si nu mai face nimic, sa vezi ce iti fac tie parintii atunci, daca te itnreaba de ce nu facusi nimic pentru ca nu avusai chef si pentru ca nu imi place cum va purtati cu mine.sa ma ajute si fratemiu,impune-ti punctul de vedere, sa stii ca nu mai este ceausescu la putere. daca te lovesc cumva parintii tai poti merge si pe parte penala, sunt sigur ca veio putea rezolva toate astea

| TheFeeye a răspuns:

Imi pare rau pentru tine happy.

| Lexiiii a răspuns:

Da te-a bagat la respins, poti sa faci asta numai de pe Samsung.Si eu pot sa fac asa.Si lasa-l in pace dacael nu vrea sa iti raspunda la telefon,de ce te complici atata? Mai sunt baietii, nu se termina lumea aici! Daca i-ai placut cu adevarat se va intoarce el, nu iti fa tu griji.Si cine stie ce motiv are el de nu iti mai raspunde la telefon.

Asa cu parinti tai nu stiu du-te is vorbeste cu un psiholog.Eu una nu am mai vazut parinti ca ai tai.Si mai ales ca fac diferenta.
Eu una sa am parinti ca ai tai nici nu i-as mai asculta.As face numai ce vreau eu.Si daca vrei sa iesi afara, iesi. Cearta-te cu ei daca e nevoie.
Si cu fratetu ala smecher nu il mai baga in seama, de unde pana unde si-a gasit el servitoare?raised eyebrows
Nu ii mai fa pe plac lasa-l sa te spuna mamei ta.
Si in ultimul rand incearca sa iti faci prieteni.Mereu prieteni au stiut intr-un mot sau altul sa iti mai aline durerile.Sau povesteste-ne noua happy
Si mama ta probabil era nervoasa daca ti-a spus ca nu te suporta. Parinti mai spun chesti de genul asta la nervi.Si cand te mai pune sa faci curatenie fa ce iti spune si atata.Si las-o in pace daca mai comenteaza ea ceva.
Noroc.
Si daca vrei sa vb id :alecssiamaria
Pupici :*

| FlavyUseu a răspuns:

Incerca sa o ajuti in casa la treburi chestii din astea ce fac femeile si sa faci ce zice ea. daca nici asa nu mere.nu stiu! cati ani ai si de unde esti?

| FlavyUseu a răspuns:

Probabil ca nu`i place felu in care esti u.adica ca ai acel piercing (cred ca e adevarat) si stilul de il ai.esti emo? laughing

| kidaaaaa explică:

15,ploiestisad
am incercat si nici asa nu merge happy