| ovidiumarian a întrebat:

Eu si prietena mea ne cunoastem aproximativ de 8 luni, de 2 luni suntem impreuna.Ea in trecut a suferit enorm,acum e cu admiterea,un program foarte stresant.Pot spune ca ne vedem odata pe saptamana,la doua saptamani si asa va mai fi inca un an,pana ma voi muta langa ea. Avem planuri de viitor, visam, ne iubim mult.Credeti ca poate fi considerata o relatie la distanta? Pot spune ca suntem foarte apropiati,vorbim tot timpul,stim unul de altul in
fiecare clipa.Ea va ajunge in Bucuresti iar pentru anul urmator imi doresc sa fiu langa ea, si asa va fi, doar ca un an vom rezista asa.Ce sfaturi am putea primi.Multumesc TPU.

10 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Las-o libera.

| WaterDrop a răspuns:

Heh, doar zic, dar este o mare sansa sa nu fii singura ei relatie la distanta big grin

A suferit? Nu ai mentionat ce fel de suferinta a avut.Multe cazuri de suferinta in dragoste se transforma in relatii bolnave sau prostitutie din pacate.

Sfat, sfat, hmm. Esti indragostit mai mult de ideea ei nu de ea ca persoana, cand va ajunge in Bucuresti te va "sufoca" in cel mai scurt timp si apoi se va lasa cu taieri de vene si etc.Tristut, dar pentru sanatatea ta mentala, mai bine ai incerca si alte relatii in acest an mai ales ca stai in Bucuresti si ai de unde alege.Esti un visator, nu un realist, iar acestia sufera cel mai mult pentru ca realitatea e de "suc cu vaselina"

| Mayar a răspuns:

E foarte frumos din partea ta ca o intelegi si cred ca veti avea o relatie de durata! happy

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă chiar vreți asta SE POATE! Și-ți spun din propria experiență.winking Ai grijă doar să nu fii orbit de dragostea ei atât de tare încât să te prostească cu altul...cine știe. Sfatul meu: încearcă, dar rămâi cu garda sus.

| CatGirl a răspuns:

Sa aveti rabdare. Incercati sa vorbiti si sa comunicati cat mai mult, chiar daca nu sunteti aproape. Relatiile la distanta sunt grele, dar daca aveti incredere in voi si va iubiti cu adevarat o sa treceti peste perioadele grele.

Răspuns utilizator avertizat
| DroIja a răspuns:

Revin-o peste un an când o să-ți schimbi iubita. N-o să țină.