| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, eu vreau sa stau in internatul liceului de acum 1 an dar nu am știut, cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase, ceva păreri?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este mai bine acasă.
În cameră cu alții o să ți se fure și o să ți se strice lucrurile. Chiar și caracterul. O să fi încurajat nu să înveți, ci să chiulești de la ore, să te apuci de substanțe interzise, și multe alte rele de care nu ești conștient acum că se vor putea lipi de tine pentru totdeauna.
Numai în cazul în care ești certat cu ai tăi te-aș încuraja să stai la cămin.

| Vântulalb a răspuns (pentru anonimg):

Te-ai gandit ca liceul ala nu este in localitatea lui?

| Salontanul a răspuns (pentru Vântulalb):

Pe principiul asta: te-ai gandit ca poate este din aceeasi localitate cu liceul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistita ca problema-i rezolvata, nemaifiind nevoie sa convingi pe nimeni, fiindca internatul liceului este inchis, din cauza pandemiei.

| Vântulalb a răspuns:

Eventual cu partea financiara. Dar daca mama face efort ca tie sa-ti fie mai bine la o gazda/in chirie, de ce vrei la camin?