| MadalinaMaria1995 a întrebat:

Ieri seara cand verisorul meu a fost in vizita ne-am jucat pe telefoane. Deodata primesc 20 de mesaje noi pe Whatsapp de la niste prietene.Le citesc cu claritate si observ cum ele se increierau cu vorbe urate de nedescris.Eram toate 3 in grup si am incercat sa discut cu ele iar bineinteles au iesit amandoua iar eu am ramas singura.Am sunat-o pe Diana si am intrebat-o de ce s-au certat.Ea mi-a povestit ca alaltaieri a fost cu cateva colege care printre acele colege era o buna prietena care nu m-au anuntat si pe mine sa ies cu ele... O fata i-a facut o farsa Alinei (cealalta fata din grup) iar aici a aparut conflictul banuind-o pe Diana ca i-a facut farsa. Mi-a spus ca fata care i-a facut fara nu era cu noi in clasa.Intrebarile mele sunt: Oare de ce nu m-au anuntat si pe mine sa ies cu ele? Cum le impac pe Diana si Alina? Oare sa mai am incredere in ele dupa ce nu m-au chemat?

Răspuns Câştigător
| Alina49335 a răspuns:

Pai,daca e sa o iei negativist, poate tipa respectiva nu te place si nu a vrut sa iesiti toate, dar e foarte posibil la cele 2 prietene ale tale, Alina si Diana sa fi considerat ca nu te vei distra alaturi de noua tipa.Aminteste-le cat de bune prietene sunt si atentioneaza-le ca a fost o simpla gluma,nimic mai mult, deci nu exista un motiv intemeiat sa stea suparatewinking Si, da, ar trebui sa mai ai incredere in ele, totusi sunt prietenele tale.Eu zic sa le intrebi totusi de ce nu te-au chemat, sa fii deschisa cu ele.Succeshappy

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Daca ai 20 de ani asa cum lasa sa se inteleaga IDul tau, cred ca ai o problema si cu felul in care gandesti si cu alegerea prietenelor.
Indiferent de varsta pe care o ai, in locul tau le-as lasa sa isi rezolve problemele intre ele si nu m-ar afecta prea tare ca nu m-au invitat. Poate voi avea si eu momente in care sa nu am chef de ele si acum am si un motiv pe care sa li-l servesc la vremea respectiva. Nu prea imi plac astfel de prietene care incep sa isi arunce vorbe urate din nimic.