| geaninacojocaru a întrebat:

imi place de un baiat iar diferenta de varsta dintre noi este de 8 ani, credeti ca am vreo sansa? Macar una?
Acum are iubita (poate se vor desparti). Pareri despre diferenta dintre noi de varsta si daca as avea macar o sansa.

Răspuns Apreciat de Editori
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu conteaza diferenta de varsta, si eu am o diferenta de varsta intre mine si partenerul meu de 17 ani, faza este ca el este deja cu altcineva si tu ai parte de o iubire neimpartasita care mai mult iti face rau tie.Probabil relatia pe care o are el cu fata respectiva este serioasa iar tu iti irosesti un timp pretios gandindu-te la el cand poti foarte bine face altceva si anume sa incerci sa il uiti ocupandu-ti timpul cu altceva care sa iti mai ia gandul de la el sau sa incerci sa te orientezi catre altcineva care iti impartaseste si el la randul lui sentimentele.Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cat crezi ca vei rezista cu ala daca ai fi cu el? Ori tu sau el va insela si tot se duce pe apa sambetei viata voastra

| IsabelaIssa a răspuns:

Aș putea spune că asta nu e o gândire prea sănătoasă. Dorești răul altora ca să îți fie ție bine. Este de asemenea și egoism. Nu e ok să alergi nici după ce e al altuia nici după relații "imposibile". Sufletul tău pereche trebuie să fie acolo undeva, nu te grăbi și nu îți consuma energia inutil.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nici o sansa, el este in relatie si probabil ca nu-i interesat de fetite.

| SilentRain a răspuns:

Nu, are iubita nu fi gunoi mic si nu te baga

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Șezi blând.

| Marius22222222222 a răspuns:

Pai ce varsta aveti unu si altul? Baietii nu sau terminat la fel si fetele.

| Stropdeploaie a răspuns:

Scuza ma ca ti zic.dar ce faci? Stai la rand? Si de ce ai crede ca te ar alege pe tine dupa un eventual sfarsit de relatie,?laughing)

| lorix a răspuns:

Problema nu e neaparat varsta (daca nu esti minora) ci faptul ca are deja pe cineva.

| CRISTINAMIA a răspuns:

Nu ar trebui să stai cu gândul că poate se vor despărți... Ar trebui să uiți de el, să mergi mai departe că poate vei găsi pe altcineva care te va aprecia. Diferența de vârstă nu contează.