| Alexutsa_4926 a întrebat:

Buna TPUhappy, imi place destul de mult de un baiat de vreo 2 luni, dar nu am facut nimic, ca sa-i arat asta, acum o saptamana am aflat ca una dintre cele mai bune prietene ii place de acelasi baiatstraight face, am ramas socata pentru ca nu stiam cum sa-i zic ca si mie imi place, dar i-am zis, ea deja a facut primul pas, si i-a spus ca-l place, dar eu nu stiu ce pot sa-i zicsad, ma puteti ajuta?batting eyelashes, Multumesc >anticipat:"!

Răspuns Câştigător
| xDeniisa a răspuns:

Bună.

Şi mie mi` s-a intamplat la fel straight face. Mie imi placea de un baiat, si dupa aflu` ca si prietenei mele ii placea de el. Am ajuns la concluzia ca trebuie sa ii spun ca imi place de el si dupa sa aleaga singur intre mine si prietena mea.
Cred ca ar trebui sa faci la fel, spune`i ca il iubesti sau ca iti place de el fara sa iti fie rusine sau frica, ca nu se intampla nimic. Dragostea nu e o rusine! Ii spui si dupa este decizia lui sa aleaga intre tine si prietena. Poate ai norocwinking
Bafta!

9 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

Deci daca ii spuneai prietenei tale poate nu se ajungea la asta si app ei 2 sunt impreuna? daca nu spune-i tu ce simti pentru el sau da-te la el fa orice ca tu sa castigi stiu cum e cand prietena ta il place pe baiatul pe care si tu il placi nu te lasa compromisa continua sa crezi in cv succes! funda?

| Dotdotggg a răspuns:

Stai mult cu el date pe langa el ajutal cu diferite din astea sau fa-o pe prietena ta sa arate rau in fata lui laughing afla de la alti ce ii place aluia care il placi fate intresata de acelasi lucruri si date mult pe langa el asa o sa ii dea sema in cel mult 1 saptamana sau 2

| Eℓℓa a răspuns:

Poate ar fi mai sa-l uitati amandoua daca va uneste o prietenie de duarata pe care nu merita sa o distrugeti pentru un baiat!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i asa: Asculta eu chiar te plac foarte mult, demult am vrut sa iti spun asta. credeam ca o sa ma refuzi, acum cand am vazut-o pe prietena mea spunandu-ti ca te place m-am simtit nevoita sa iti spun si eu asta.

| nET a răspuns:

Stai mult cu el o sa porneasca de la sine

| Tanecika a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui prietenii cite ceva din ceea ce simti pentru un baiat mai apoi vezi ce o sati spuie si cainate cati place de acelasi. adica de.

| Keity a răspuns:

Problema nu e ca il placi problema e prietena din punctul meu de vedere dar incearca sa nu te agiti zii si ei ca il placi si ii si lui daca o alege pe ea incerca sa nu te certi cu ei de la asta si daca se despart si el vine la tine nu accepta vei fi luata ca un fel de roata de reervasad
crede-ma stiu cum e!

| Alexutsa_4926 explică (pentru Keity):

Multumeschappy. dar ea stie ca il placblushing. si suntem prietene din clasa 1

| VyKtOrYa a răspuns:

Petrece mult timp cu el vezi daca iti convine si apoi intr-un loc mai retras ii spui