| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de un baiat de pe Facebook, el sta in Bucuresti si sta in acelasi sector si cartier ca si mine.Mai multi prieteni de ai mei il cunosc.Nu stiu cum sa fac sa ma imprietenesc cu elthinking, mai de mult am vorbit cu unul dintre prietenii mei sa ma imprieteneasca cu alt baiat si acel prieten a zis nu mai tampenii despre mine si tot nu a rezolvat nimic.Cum pot sa fac macar sa il cunosc? Sa vorbesc eu cu el pe Facebook sau sa-mi faca cunostiinta un prieten cu el? Apropo el are iubita de o luna jumate si nu vreau sa creada ca ma dau la el si apoi sa am probleme cu iubita sa! FundaVOT!

Răspuns Câştigător
| denymar a răspuns:

Poi,daca iti place de acel baiat de pe facebook, incearca sa intri in vorba cu el... Fara ca el sa isi dea seama, incerca sa strecori cateva cuvinte bune despre tine.Si incearca sa il vrajesti mai intai pe facebook si pe urma in realitate.

2 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Daca are iubita, lasa totul asa cum e de moment.
Daca se va desparti de ea, atunci treci la atac. Daca ai vreun prieten sau prietena de incredere, cere-le ajutorul, poate iti pot da o mana de ajutor. Daca nu, fa lucrurile personal. Poti astepta sa te remarce el sau poti face tu primul pas. O cerere de prietenie, un like, un mesaj. pot fi un inceput bun. happy

| AndreeaBz a răspuns:

Eu zic sa te imprietenesti cu el si atat. Acum nu vrea mai mult decat o prietenie cu tine ( nu te cunoaste si are prietena).
E buna idea cu prietenul, daca incerci pe facebook o sa vada ca-l placi si o sa te simti aiureasad.