| anitabonita2012 a întrebat:

Imi poate spune cineva cam ce suma mi-ar trebui pentru o nunta ( cununie civila si religioasa), daca am 60 de invitati? Vreau raspunsuri sigure si reale. Ofer funda! Merci!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără 5000 de euro nici să nu te gândești!
Pa, pa.

| cuvant a răspuns:

Daca iti doresti mediu ca si conditii si nu chiar lux cam la 200 de lei de persoana, aici intra si local, muzica, meniu, fotograf si filmat, cadouri, bautura. Asta insemnand 12000 RON. Aici nu intervine inchiererea rochiei de mireasa vreo 100 de euro, masa de acasa de dupa cu invitatii apropiati cam 600 de lei.

O prietena de-a mea a facut in iulie anul trecut pentru 140 de persoane si a avut tot ce a fost mai sus si costat-o cam 20000 lei noi. Dupa plata a ramas inca cu ceva bani pentru a putea face primii pasi spre o casa.

| luiza a răspuns:

Depinde unde faci nunta, eu am ales un local mic si fara fite, am avut 80 de invitati: Lumanari, buchete mireasa/nasa cocarde 600; meniu 115 lei -5 feluri-traditional(9200), decor sala cu tot ce include si flori naturale 12 lei/ persoana(960), bautura(bere, vin, tuica, angeli)ca m-a lasat sa aduc de acasa 500 lei, sucuri-cam 2oo, prajiturile la caserola cam 500g/pers -800lei,tortul a fost 300lei, si cu ce am mai cumparat de ici de colo m-a dus pana pe la 16000lei(deci cam 200 de invitat).

| alexhardy a răspuns:

- local inchiriere - intre 4000-10000 ron - la unele ai o parte de meniu inclus
- meniu pe pereche - 100 euro
- cununia civila + religioasa - 300 total
acum poti face tu calculele.