| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat. Vreau sa ma duc la cununia respectiv nunta fratelui meu dar nu stiu ce sa aleg dintre cravata si papion? Care si unde? Papionul ar fi mai potrivit la nunta si cravata la cununie? Prefer raspunsuri ajutatoare. Multumesc! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Papionul este destinat ținutelor elegante, de seară numai. Așadar papionul e mai potrivit pentru nuntă, dar merge și la cununie. Dacă vrei să porți una și alta, papion la nuntă și cravată la cununie. Dar ai grijă să fie în armonie cu costumul, iar culorile cele mai elegante sunt griul, albastrul și nonculorile(albul și negrul), alte culori și imprimeuri sunt pentru evenimente mai puțin formale.

6 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Papion big grin

| AtomiX a răspuns:

Toata lumea o sa iti raspunda in functie de gusturile fiecaruia, asta nu inseamna ca trebuie sa te iei dupa unul sau dupa altul ci doar dupa cum ti-ar place tie, cum te simti mai confortabil. Eu spre exemplu nu port papion, poa' sa fie ce-o fi, tind mai mult spre cravata (uneori, uneori nici pe aia nu o port laughing ). Nu stiu cum esti tu sau cat de mult pui accent pe chestiile de genu': la nunta se poarta papion, seara trebuie sa ai cravata etc. Daca mie imi place cu cravata sau fara nimic, sa imi iau o camasa cu guler drept la care nu poti sa-i pui nici papion, nici cravata, care este problema? Important e sa te simti tu bine cum si cu ce esti imbracat si nu sa fi gen: abia astept sa dau jos asta de la gatul meu ca ma sugruma, dar stau cu ea doar sa dau bine la lume.
Cred ca ai inteles ideea big grin oricum, asta e doar parerea mea.winking

| darkangel90 a răspuns:

Eu as opta sa mergi la cununie cu cravata
Si la nunta cu papion.
Dar alege culorile sa se asorteze cu tinuta ta.

| Pizza1Steve a răspuns:

Un costum negru cu cravata roșie

| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

Poarta papion, e cel mai bine :-)

| Andreutza2003 a răspuns:

Papion la ambele