| Alleexutssa a întrebat:

in mai putin de 2 luni, mama mea vine in tara si as vrea sa ii fac o surpriza deoarece consider ca merita din plin, si nu prea am mari idei, ma puteti ajuta?
Cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Rexii a răspuns:

Cel mai frumos cadou al mamei tale esti tu! Pe tine si restul membrilor familiei vrea sa vada mamica ta. Un cadou ar fi sa o asteptati cu casa aranjata, curata si aerisita pe langa asta ar prinde bine un tort frumos ornat cu un mesaj frumos: Bine ai venit acasa Mama, Te iubim! probabil ca cel mai bine ar fi sa-l faci chiar tu, atunci va sti ca este munca ta si asta va aprecia foarte mult la tine si un buchet de flori.
Cuvantul iubesc in alte limbi poate fi inteles usor de exemplu cum e in engleza love, insa in limba romana cuvantul iubesc inseamna ceva foarte mult, nu este un simplu cuvant. Este un sentiment complex, de multe ori greu de exprimat.
Cum mama ta este foarte importanta pentru tine si membri familiei. Sa-i transmiti acest sentiment de iubire.

Asta consider ca este unul dintre cele mai frumoase cadouri pe care le poate primi o mama adevarata de la copii ei.

1 răspuns:
| victoria2007 a răspuns:

Sa faci o curatenie generala, sa luceasca toata casa, plus sa o decorezi cu mici chestii create cu miinile tale, un prinz sau cina gustoasa, un panou mare cu "bine ai venit" si multe flori happy