| AnaisAnais15 a întrebat:

Bună TPU, iubitul meu reacționează urat la nervi, are 24 ani, și îl enervează mult când ii pun tot felul de întrebări, pentru ca nu sunt sigura de unele lucruri, doar am nevoie sa mi readucă aminte, dar el ia foc când sunt insistenta, zice ca din cauza mea face așa, că își pierde răbdarea, apoi încerc sa liniștesc apele, dar e ff orgolios, și nu știu cum sa fac sa numai fie asa, sa lese de la el, am discutat cu el, dar nu își poate controla nervi. Cum ați proceda în locul meu?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce mai stai cu el? Nu o sa ai viață bună linga el, acum e nervos, dupa casatorie te bate de te omoara, fugi de asa un om, bea? Lasa l si du-te, mai bine singura decat cu o hahaleră ca ăsta.

| dullcat a răspuns:

Rupe relatia, astea nu sunt motive de nervi.

| sofisis a răspuns:

Ca sa fiu sincera si pe mine ma scoate din sarite sa fiu intrebata de 1000 de ori acelasi lucru sau sa ma intrebe partenerul orice. Adica sa nu fie in stare sa ia o decizie fara mine sau sa ma intrebe pe mine orice prostie. Pana mea...esti adult, esti vaccinat, descurca-te!
Inceteaza sa mai depinzi atat de mult de el. Mai gaseste si alte cai de informare

| cristimihailov a răspuns:

Cu siguranta nu e viitor datorita atitudinii. Va trebui sa iti schimbi asteptarile de la el sau sa iei un altul.

| anonim3247 a răspuns:

Mai bine nu îl mai întrebi de multe ori același lucru.

| AliGab a răspuns:

In locul tau l-as lasa. Nu din cauza ta face asa ci pentru ca are el probleme...lasa-l fata si cauta-ti unil mai normal. Asta o sa te si bata la un momenr dat si tot vina pe tine o sa dea. NU se va schimba in veci.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Poate ești tu prea cicălitoare sau poate așa e el iute la mânie și temperamental. Dacă e din cauză că ești tu prea cicălitoare atunci lasa-i spatiu, nu-l agasa, încearcă să reții ceea ce-ți spune că să nu mai fie nevoie să-l întrebi de n ori. Dacă nu ești așa și reacționează din orice așa atunci ar fi bine să meargă la un psihoterapeut sau psiholog.

| 199onur7 a răspuns:

Ala nu este orgoliu ce face el si cum se comporta cu tine el asta ai sa vezi o săte bată si o sate înșele10000%%%%%%

| dolceromania a răspuns:

Te-ai gândit dacă nu cumva ești cicălitoare?

| Celestina003 a răspuns:

Ce fel de întrebării pui...

| DeeDee817 a răspuns:

Și eu reactionez urat la nervi dar din motive bune întemeiate, nu ca îmi pune iubitul doar o întrebare. Ai mate grija cu el ca pe viitor sa nu fie mai rau

| beetee a răspuns:

Nicio relație nu este perfecta, deoarece nu exista om perfect.Am trecut prin aceeași situație, iar ceea ce m-a ajutat pe mine și relația mea, a fost comunicarea in nenumărate randuri (ca din prima nu schimbi un om), spunându-i ca ma deranjeaza acest comportament și reactii și ca nu accept asta, din moment ce eu nu-i fac lui așa.Ai nevoie de perseverenta și Recâștigarea respectului, altfel, dacă nu ești căsătorită, ai tot dreptul din lume sa fii fericita și sa te simți in largul tău când spui ceva, fără sa te privezi de asta, de frica de a reacționa urat el.E nevoie de timp, dacă ești dispusă și înseamnă ceva pentru tine!✌️

| Jlopisil a răspuns:

Buna! De când sunteți împreună? Daca de mult timp, mereu a reacționat așa? Din punctul meu de vedere, ar trebui și el sa încerce să schimbe ceva dar și tu. El ar trebui sa încerce să își controleze nervii, să aibă mai multă răbdare și să își păstreze cumpătul...Iar tu încearcă să eviți situațiile în care pe el îl enervează ceva și se pornește cearta. Încearcă să discutați atunci când aveți un moment de liniște și să îi explici ce te deranjeza la comportamentul pe care îl are uneori, la fel și el la randul lui. Poate reușiti să ajungeți la un numitor comun! Succes!

| Jlopisil a răspuns (pentru Jlopisil):

Iar dacă tot nu reușiți mai bine renunți, și gata!