| Ađřıαηηα a întrebat:

Bună tuturor. Am o problemă în dragoste să zic aşa şi aş vrea să mă confesez vouă sperând că poate mă puteţi ajuta cu un mic sfat. Deci eu stau cu un baiat de aproximativ o lună, bine acum am luat o pauză în relaţie să zic aşa deoarece ne-am certat dintr-o prostie spusă de mine la nervi şi din cauza aceea nu crede că ţin la el deşi eu mereu sunt sinceră cu el, mereu încerc să scot latura sensibilă din el, am început să renunţ uşor, uşor şi la orgoliu pentru el şi îi spun că-l iubesc chiar şi acum când suntem despărţiţi, am început practic să mă umilesc şi de când am avut cearta aia îmi vorbeşte indiferent când încep să-l iau la întrebări. Aseară am ieşit în club cu o verişoară şi el m-a aşteptat în faţa clubului 1 ora jumate sperând că pot sta cu el pe afară deoarece nu putea intra însă eu când am ajuns nu am putut să stau chiar în momentul acela afară şi el s-a supărat şi trebuia să plece acasă cu un prieten de-al lui care s-a îmbătat rău şi mi-a zis prin mesaje că s-a simţit cel mai sclav om din cauza asta, deşi eu i-am explicat că nu am putut din cauza unei urgenţe şi l-am rugat să se întoarcă însă deja era în pat pe punctul de a adormi şi nu a mai avut cum. Şi încă o chestie, nişte amice mi-au spus că el se dădea la o fată şi că o pupa pe obraz, era o fată cu care a mai stat înainte de vreo 3 ori însă când i-am zis a zis că are el grijă de ele pentru ca sunt nesimţite şi mint, exact aşa s-a exprimat. Să revenim, in timpul pauzei noastre în relaţie, care ţine de vreo 4 zile, am tot ieşit pe afară şi în tot acest timp îmi spunea ca sunt cea mai bună prietenă a lui şi mă ruga să-l las să mă pupe ca între prieteni, deşi ne sărutam şi mă lua în braţe şi îmi zicea că mai durează până o să ne împăcăm deoarece eu m-am despărţit de el şi trebuie să mă ierte. E extrem de orgolios şi mă enervează. Alalteri mi-a zis că vrea să se combine cu una, s-a uitat atent la reacţia mea eu abţinându-mă din greu să nu plâg iar apoi mi-a zis că a glumit, că nu vrea să se combine cu nimeni. Se enervează foarte rău când îi zic că incă o iubeşte pe fosta cu care a stat 1 an jumate sau când îi zic să se ducă la ea, de-aia ne-am despărţit că mi-a scăpat mie prostia asta pe gură şi apoi nu mi-a mai răspuns la mesaje si eu i-am zis ca daca nu îmi răspunde ne despărţim şi uite aşa am ajuns aici. Şi încă o chestie, de când ne-am despărţit, dacă se poate numi aşa pentru că tot ieşim, însă el nu-mi mai spune că mă iubeşte, cam asta s-a schimbat că nu mai e aşa tandru, primeşte întrebări pe ask în care spune ca e îndrăgostit şi că mai durează puţin până să fie cu aceea persoană. Numai ştiu ce să mai cred, e foarte dificil pentru 16 ani ai lui şi u ştiu dacă îi mai fac faţă plus că el nu mă crede că ţin la el şi eu nu ştiu ce să mai fac ca să-i demonstrez. Plus că nici eu nu sunt prea sigură de sentimentele pe care le are pentru mine, adică înainte când eram oficial împreună mă alinta şi îmi zicea că ma iubeşte şi acum dacă deschid un subiect mai sensibil schmbă subiectul sau îmi strigă anumite greşeli. Ce să mai fac? Credeţi că încă mai ţine la mine sau evită să-mi frângă inima? Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Eu am avut răbdare să citesc. Nu știu câți ani ai tu, dar mă rog. Nu e vorba că sunteți mici, dar astea chiar nu sunt probleme existențiale. Adică care-i faza? De unde atâta orgoliu din partea lui, dacă tu ai lăsat orgoliul el nu poate face asta? Ideea e că nu te umilești, ci doar încerci să arați că îți pasă. Lasă-l câteva zile, nu vorbi cu el, dacă te caută îi pasă, dacă nu cred că înțelegi și tu răspunsul. Nu zic că sunteți mici, dar las-o mai moale, e prea tragic ca deja la vârsta asta să te confrunți cu chestii gen. Las-o pe mai târziu, trăiește-ți viața fără chestii gen, adică tu să tragi de unu să vă împăcați și așa mai departe. Nu zic să nu tratezi cu seriozitate relațiile, doar că deocamdată nu lua totul prea în serios, mai ales din partea fostului viitor actual prieten. Se vede că îi place să se joace mai ales când ți-a zis că ești cea mai bună prietenă a lui și că se combină cu alta și nu mai știu ce. Ai grijă de inimioara ta, nu lăsa pe nimeni care nu merită să intre acolo, păstreaz-o cât poți tu de intactă, căci altfel suferind și mâcinându-te o transformi în "bestie". Ai grijă cu băiețașul. happy

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Chestii tipice copilariei. O sa mai treci prin d'astea din pacate. Lasa-l in pace. Nu mai incerca nimic. Daca vrei, ai o ultima discutie cu el. Spune-i ca iti ceri scuze si ca tu nu o sa stai sa faci pe presul in fata lui. Daca vrea sa te ierte bine, daca nu, iar bine, sa-si vada de viata lui pentru ca la fel vei face si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se joacă cu tine şi cu sentimentele tale. Iar tu eşti prea oarbă să vezi asta, din cauză că ţii la el. În fine, după cum l-ai descris mi se pare imatur. Nu prea cred că el chiar îşi doreşte să aibă o relaţie cu tine, vrea doar să te ţină pe lângă el ca pe o căţeluşă şi să facă ce vrea din tine. Dă-i papucii oficial.

| Vektor a răspuns:

Bla bla bla..scuze, dar chiar ma doare creierul sa-ti citesc tot oful.

singura rezolvare este ca sa-i dai papucii. te va insela de cate ori va avea posibilitatea.

| Ađřıαηηα explică (pentru Vektor):

O fi rău să fii aşa?straight face Dacă nu ai chef să citeşti tot şi să-mi dai un răspuns serios poţi să stai în banca ta.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ti-a luat jumate de ora sa scrii nu?
Ideea e ca orgoliul e bun uneori, dar in viata ai numai de pierdut din cauza asta.
Tot la fel eram si eu orgolios fara pereche.
Bine eu macar aveam si de ce big grin
Dar am vazut ca se ingroasa gluma si ca incepeam sa pierd persoane din jurul meu am lasat-o mai usor.

Revenind la raspuns eu zic sa te linistesti.
Asa e la tinerete.E ceva normal prin ce treceti.
Cu timpul astfel de chestii vi se vor parea doar niste banalitati.

| anonimiussandicartiozeropmmdy a răspuns:

Daca este orgolios nu o sa vrea sa va impacati. Incearca sa nu vorbesti cu el o zi si sa incerci sa iei putina distanta de el. Vezi daca absenta ta il deranjeaza si daca cauta cumva sa se bage in seama. Daca nu face asta atunci cel mai bine pentru tine, ar fi sa cauti pe cineva care sa te merite cu adevarat si care sa nu iti faca asa cum iti face el.

| Ađřıαηηα explică (pentru anonimiussandicartiozeropmmdy):

Deja am făcut asta, l-am lăsat o zi în pace să văd dacă mă dacă îl interesează puţin de mine şi a făcut-o. În cele din urmă ne-am împăcat şi mi-a zis că şi el mă iubeşte doar că sunt eu prea fraieră şi nu-l ascult niciodată şi fac de capul meu.