| Jack99 a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie in care nu stiu cum sa procedez. Imi place de prietena mea cea mai buna. Imi placea de ea de ceva vreme, dar nu i-am spus asta si incet incet am devenit cei mai buni prieteni. Tin la ea enorm si e una din cele mai importante persoane din viata mea. Tot timpul o sustin, o ajut si sunt alaturi de ea neconditionat. Problema e ca m-am purtat cu ea de multe ori ca un iubit, am imbratisat-o, i-am spus ca e frumoasa intr-o mie de feluri si recent mi-a reprosat asta. Si eu vreau sa ii spun acum ca e si va ramane mereu cea mai buna prietena a mea, dar ca am placut-o si o plac in continuare. Si ca momentele petrecute cu ea au fost primele pentru mine cu o fata si ca de la ea am invatat tot ceea ce stiu despre cum sa te porti cu o fata. Voi ce credeti, mai ales fetele, ar trebui sa ii spun asta?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu n-am inteles, sa-i spui ca esti indragostit de ea sau sa-i spui pur si simplu ca vrei sa fiti doar prieteni? Daca vrei sa-i spui c-o placi, eu zic sa-i analizezi comportamentul inainte, ca daca nu te place si ea e pacat sa va stricati prietenia.

| Clorox a răspuns:

Daca vrei sa fii cu ea gandeste-te ca o sa strici prietenia, intr-o zi o sa te certi cu ea, sau invers si nu o sa va mai suportati laughing
Dar daca ramaneati prieteni aveai un umar pe care sa plangi cand te lasa alta fata laughing

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Spune-i! Macar te lamuresti din timp si care sunt sentimentele ei pentru tine. Iar daca nu are pe altcineva, nu lasa sa ti-o ia altul. Orice clarificare (fericita sau nu), e mai buna decat nesiguranta.