| Silvvvvv a întrebat:

Ma numesc Silvana, si as vrea sa imi fac o prietena ( amica ) noua, m-am saturat de fetele cu fite si rele sad ..as vrea sa cunosc pe cineva nou care nu are fite.

Va rog sa ma ajutati! sad

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Va trebui pur si simplu sa cauti. Sunt 80% sigur ca ai pus intrebarea asta pentru ca te-ai certat cu o prietena recent. Si dupa subiectul intrebarii presupun ca ai sub 15 ani (maxim 16). Am spus cele 2 presupuneri de mai sus, ca sa intelegi cand iti spun ca prieteniile adevarate nu prea pot exista fara maturitate si experienta de viata. La varsta ta, nu vei gasi prieteni care sa nu-ti greseasca niciodata, si daca vei gasi, nu poti momentan sa ii apreciezi, pentru ca nu intelegi astfel de laturi ale vietii. Incearca sa nu mai pui la suflet toate rautatile, si cum am spus initial, cauta pana gasesti. Altceva nu prea poti face.

| Silvvvvv explică (pentru BenWilde):

Am 17 ani. Nu stiu daca se poate numi cearta, dar eu eram plecata din tara si vin decat in vacantele de vara si suntem prietene din clasa a v-a si mereu ii placea sa minte mult si sa imbarlige, toti imi ziceau sa numai vorbesc cu ea, mai ales familia mea. Si acum o luna pana sa vin in tara prietenul meu mi-a zis ca ea e o persoana rea si asa e. Si de atunci m-am indepartat, nu voiam sa ma indepartez de ea dar nici sa ramanem asa apropiate pentru ca intr-adevar e rea, am hotarat sa ma indepartez usor dar nici sa numai vorbim deloc niciodata, cand am venit in tara nu am putut intra pe facebook si ea imi dadea mesaje si nu ii puteam raspunde si nici sa ies seara nu puteam si apoi am vazut ca ea chiar numai vorbea cu mine.
Mai am prietene dar uneori vreau sa cunosc persoane noi.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si tu ca fata ai asa o parere despre fete?

| Silvvvvv explică (pentru RAY):

Nu neapărat dar aveam o prietena cu care ma înțelegeam bine de câțiva ani buni, eram cele mai bune prietene, și s-a schimbat, e diferita și m-am îndepărtat de ea din cauza asta.

| RAY a răspuns (pentru Silvvvvv):

Crezi ca eu ca baiat nu am patit la fel? totul e sa inveti ceva din orice greseala, cea mai buna prietena esti tu nu altcineva, problema e ca devenim dependenți de cineva apoi suferim, trebuie evitata dependenta emoționala

| BenWilde a răspuns:

Ups, scuze in legatura cu varsta. Ma gandeam ca cineva mai mare de 16 ani are alte probleme pe cap decat prieteni fitosi. Oricum, se cam aplica ce am spus anterior. Noroc in gasirea unui prieten.

| BlueCake a răspuns:

Ăăm,cum să te ajutăm?