| Gabytza123 a întrebat:

Mama a este insarcinata, deocamdata are 6 saptamani dar tata nu vrea sa il pastram si vrea sa faca ciuretaj, mama, eu si bunicii vrem din suflet sa il pastram dar tata spune ca nu are bani pentru al 2 copill! Ce sa fac vreau niste sfaturi cum sa il convingem sa il pastram
Funda pentru cel mai frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| Schatzyyyyy a răspuns:

Spune-i mamei tale, sa stea de vorba cu el! E un suflet totusi! Asa cum a crescut unu, il poate creste si pe al doilea

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu doar atat poti sa-i zicis ca iti doresti mult sa ai un fratior sau o surioara, restul ramane la decizia parintilor

| William a răspuns:

Spune-i tatalui tau ca daca nu mai vrea copii sa cumpere prezervative.

evenso
| evenso a răspuns:

Este o situatie foarte dificila si delicata.
Aici cel mai bine ar fi probabil, ca doar ei doi sa hotareasca si indiferent ce vor decide voi, restul familiei trebuie sa le sustineti.

| Azµre a răspuns:

E decizia mamei tale, spune-i și tu mamei că vrei o soră/frate, în felul acesta ea nu va ceda la el și nu va face ce spune taicătu.
Situația e destul de delicată dar decizia este a mamei tale.

| yuzuky a răspuns:

Un copil nu este o jucarie..este pacat daca tatal tau vrea asa ceva dar gandeste-te si la el, poate are si el dreptate in felul lui. nu pot vorbi in numele nimanui insa ar fi foarte pacat daca nu l-ati pastra..bafta!