| Andrusk2 a întrebat:

Mama se tot cearta cu tata, nu știu de ce.
Am încercat sa o întreb pe mama și a zis ca nu e treaba mea și ca nu ma implica pe mine. Eu nu mai suport. Ce pot face ca tot timpul 1 luna sunt ok, după iar se cearta. M-am saturat efectiv.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt probleme de familie. Si bine face ca nu te implică.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt probleme de familie, stiute doar de ei si probabil ca nu gasesc o rezolvare.
Nu-i bine ca copilasul sa-si bage nasul in treburile parintilor, pentru ca nu este treaba lui.
Responsabiliattile copilului sunt: sa asculte de parinti, sa-i respecte si sa invete la scoala.

| CerCopiTec a răspuns (pentru Violleta2022):

Sper ca nu ai 50 de ani, cum poti sa dai sfaturi atat de proaste unui copil care este afectat de ce se intampla in familie, parintii nu trebuie sa se certe de fata cu copiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pierde bani la păcănele

| ℓαυяα a răspuns:

Din păcate nu ai ce sa faci, ei trebuie sa își rezolve problemele. Dar poți sa le spui ca te afectează certurile lor happy Sper sa se rezolve. Bafta!

| gogu220 a răspuns:

Tu dormi cumva cu mama în cameră?
Cred că o iubeşti dar încearcă să dormi separat.
Ştiu ei după aceea cum să se împace.

Răspuns utilizator avertizat
| Foreveryoung1548 a răspuns:

Bună! Îmi pare rau, stiu ce simtiti, mama ta nu vrea sa îți spună adevarul din cauza ca tatal face ceva rău si nu vrea să te facă sa fii tristă, poate că tatal tau are probleme cu consumul alcolului, gelozia, poate chiar abuzează de mama ta verbal, încearcă să îi spui mamei tale ca nu mai suporti când o vezi ca se cearta cu tatal tau si sa încerce sa se gândească si la tine, poti să îi spui asta si tatălui tău, cu siguranță te vor întalege.