| xBianca333x a întrebat:

nu stiu ce sa fac! Am 65 de lei si bunica mea m-i-a spus sa nule i-au in nici un caz parintilor mei cadou de craciun! Si se va supara daca le i-au. a zis sa ii pastrez sa imi iau eu ceva si cu banii de la colind fac mai multi! Dar eu deja am planuit ce le i-au parintilor si i-am spus vanzatoarei de la magazin saopreasca pentru mine cadoul tatalui si sunt foarte indecisaaa! NU STIU CE SA FAC! SA LE IAU SAU NU? Mie imi place sale daruiesc celor dragi cadouri dar chiar nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu vrei sa le iei ceva atunci nu inteleg de ce se baga bunica ta. Sunt banii tai, faci ce vrei.

18 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cu banii aia te duci la meditatii la romana sa te invete sa scrii.

| xBianca333x explică (pentru William):

Mars ma, ca nu e datoria mea sa dau 60 de lei pe sedinta la meditatii ma!

| William a răspuns (pentru xBianca333x):

Ba semianalfabeto, intai sa inveti sa scrii corect si apoi sa vii sa vorbesti cu mine.

| xBianca333x explică (pentru William):

Bine,pa!

| OoBunnyoO a răspuns:

Ia-le parintilor cadou. Daca intreaba bunica ii poti spune ca a fost din banii de colind, nu banii de la ea si ca a fost alegerea ta pe ce sa ii cheltuiesti.

| xBianca333x explică (pentru OoBunnyoO):

Nu inteegi, deci nu sunt bani ei, sunt bani mei si i-a a spus sa nu le i-au pentru ca cica ei au salarii si au bani si eu nu prea! Sile i-au cadou inain te de colind

| OoBunnyoO a răspuns (pentru xBianca333x):

Da, scuza-ma am citit prost, aveam impresia ca ea ti i-a dat. Tot cred ca ar trebui sa le iei cadou, insa ceva care sa nu fie foarte scump si pe care sa nu iti cheltuiesti toti banii. Daca sunt banii facuti de tine este alegerea ta ce faci cu ei si chiar daca parintii tai au banii lor si bunica zice ca nu le trebuie nimic, un mic cadou din partea ta va arata ca ii apreciezi si ca iti doresti sa le rasplatesti, oarecum, munca depusa.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Bunica ta are o problema cu parintii tai?
De Craciun fi mai bun, fa cadouri, daruieste dragoste.
Daca bunica nu locuieste cu tine incearca sa faci cadourile fara ca ea sa stie.Nu poate sa iti interzica asa ceva.Tu fa ce te face fericita.Craciun Fericit!

| xBianca333x explică (pentru Elena_Maria_Dragan_1992):

Nu,nu locuiesti in aceeasi casa, deci asa o sa fac!

| robitza123 a răspuns:

Bianca bunica ta iti zice asta ca te iubeste si vrea sa ai tu tot ce iti doresti intelegi?
Dar daca nu ar sti ea ca le dai ceva crezi ca sar mai supara?
eu zic sa le iei ceva si bunica ta sa nu stie
Funda?

| xBianca333x explică:

Scuzati-mi greselile gramaticale! Apropo cadoul este de craciun!

| 210552 a răspuns:

Pai ele lor dar si bunicii asa si ea se va bucura si parintii si nici o problema

| xBianca333x explică (pentru 210552):

Pai tocmai ca bunica mea nu vrea sa i-au nimanui nimic nici ei! Zice ca ea e pensionara si la fel si parintii salariati si nu trebuie sa le iau nimic

| CooSsMmiNn a răspuns:

Poti sa le iei si lor ceva si tie. Incearca sa fii impartial happy. Bafta!

| Ovidiuo a răspuns:

Ia-le

| viper23em a răspuns:

Da ..frumos din parte ta. iale cadoulwinking

| Pop_Oana_Timea_1990 a răspuns:

Tu ia cadourile, pentru ca banii i poti face inapoi la colindat! :]:* >big grin

| edy023 a răspuns:

Iale cite o masinuta cu telecomanada si cite o acadea