| Pufoshenia27 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep? Acum cateva zile m-am impacat cu fostul iubit (e cam stupid da na) dar el niciodata nu ma prea baga in seama, el nu ma suna sa ma intrebe ce fac, el cand suntem impreuna se ascunde de toti adica sa nu stie nimeni ca suntem impreuna. Eu nu stiu ce sa fac sa il fac sa ma bage in seama sa ma iubeaska mai mult sa ma sune in fiecare zi sa petreaca mi mult timp cu mine si etc...Va rog ajutati-ma! Cel mai bun raspuns primeste >funda!big grin

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Wow, dar de ce te-ai mai impacat cu el? Il iubesti asa de mult? Eu zic asa: fa o lista cu ce-ti place si una cu ce nu-ti place la el, dar sa fii de o sinceritate cruda. apoi trage linia si vezi care e balanta. Da sau nu? Sau, ai putea, fara sa-i zici nimic, sa te distantezi o perioada de dansul, nu-l mai suna, nu-l mai cauta, lasa-l pe el sa faca asta. Daca vezi ca nu face nimic timp de 2 saptamani sa zicem, incearca sa-l uiti si uita-te zilnic la lista cu calitati negative al lui. La un moment dat o sa te simti chiar bine fara el.

9 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Ai o relatie superba - eu nu as sta cu el o ora

Răspuns utilizator avertizat
| St3luta a răspuns:

Daca nu t suna. daca se ascunde cu tine de prietenii lui...si nu stie nimeni nimic de voi...ori vrea sa te fereasca de vreo reactie a prietenilor lui.ori ii e rusine cu tine sau poate crede ca nu aveti nimic in comun de nu insista.
sper ca te-am ajutat.
pup:*

| Nikol99 a răspuns:

Buna. Si eu am avut un prieten asa nu ma baga in seama nici nu ziceai ca suntem impreuna.Asa ca eu i-am dat papucii repejor. Te sfatuiesc sa faci si tu acelasi lucru e cam proasta situatia prin care treci si te-ar putea pune intr-o ipostaza jenanta te pop bafta sa ma anunti ce-ai facut plzz

| whiplasher a răspuns:

Stii vorba aia "daca iubesti pe cineva, elibereaza'l." Nu poti sa'l tii cu forta langa tine, daca el se simte naspa cu tine. Nu se merita. Suta la suta o sa gasesti altul care o sa stie sa te aprecieze, ca e plin de ei. Si eu is baiat, si mi s-a-ntamplat sa nu simt nimic pentru o fata, si decat s-o las sa sufere mai bine i-am zis. Daca n-o sa-ti zica nimic, mai rau face. Mai bine fa tu primul pas. Parerea mea. tongue

| Gales1203 a răspuns:

Stii cum e vorba aia."nu fugi dupa trenul care nu te asteapta" e greu caci cred ca tii la el dar daca sentimentul nu e reciproc si el te tine doar asa, nu are rost. Baieti mai sunt in lumea asta si gaseste unul care sa te respecte si care sa te iubeasca cu adevarat happy

| 00bogdy00 a răspuns:

Mai eu in locul tau daca stiam ca face din astea nu m-as fi impacat cu el si pana la urma daca asa este caracterul lui nu il poti schimba.O sa gasesti pe altcineva cu care o sa te distrezi.

| Pufoshenia27 explică:

OK multumesc tuturor! kiss

| Pufoshenia27 explică:

Apropo da eu nu pot sa il uit nici ca vreau tot la el imi sta gandu si de asta! crying