| EviesiJohanna a întrebat:

nu stiu daca sa mai vorbesc cu o prietena... acum 2 ani

prima data cand am sunat-o a raspuns mama ei ei s-au purtat ingrozitor cu cu mine.si chiar si acum ei mai pun intrebari gen : ce sunt parinti tai? Ce note ai? desi ea este fata de cizmar si de menanjera, iar eu sunt fata de avocatii. iar la note eu sunt premianta si ea de abia trece clasa si totusi tot parinti ei se poarta cum se poarta! Ar trebui sa mai fiu prietena cu ea?

Ps: odata la ziua pe la mine a sunat-o matusa ei si desi parinti ei stiau unde este...chiar ei au trimis-o desi nu era invitata si cu intarziere de 30 min...si a intrebat-o: Unde esti? si cand ea i-a raspuns ca este la ziua mea matusa ei a zis: iar esti la aia!? iar mama a auzit-o si desi nu a spus nimic stiu ca nu i-a placut cum s-a comportat matusa ei
.

4 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Ea nu are nici o vina. Vorbeste cu ea. parintii ei se simt putin mai jos ca voi si probabil de aia se comporta asa.in orice caz.iti este prietena. unii parinti sunt prea nu stiu...dar copiii nu prea au nici o vinahappy

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna. sa stii ca nu conteaza ce sunt parintii ei sau ai tai, ci dca exista prietenie intre voi 2. ar trebui sa vorbesti cu ea sa o itrebi de ce parintii ei se poarta asa cu tine.pentru ca nu e normal.

insa poate sunt oameni prosti educati.happy

poate ea e altfel.nu are rost sa stricati o prieteniehappy

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca nu iti este prietena.
Nu ai mentionat faptul daca ea iti ia apararea in fata alor ei. Daca nu iti ia apararea inseamna ca nu iti este prietena.

In + de ce parintii ei se comporta asa cu tine? Parerea mea este,ca sunt invidiosi pe tine, pe parinti tai, s-au pentru simplul fapt ca voi sunteti mai instariti decat ei`[presupun].Nu pune la inima.

Tu ar trebui sa ii spui toate aceste lucruri acelei zise "prietene" a ta.Intreab.o de ce parintii ei se comporta asa cu tine,pentru ca tu, nu le-ai facut nimic. Daca evita, inseamna ca nu ii pasa de tine.
M-ai bine fara ea decat cu ea! Prietene ca ea gasesti la fiecare metru patratwinking.

| just13me a răspuns:

Mai, probabil ca parintii ei sunt un pic invidiosi sau se tem ca nu cumva fata lor sa se simta jenata in fata familiei tale. Prietenia voastra e sustinuta de voi doua. Daca ea zice ca nu are nimic cu tine, ca te simpatizeaza si nu are aceleasi tente ca familia ei, atunci voi doua puteti fi prietene in continuare. Eu personal cred ca familia ei se simte jenata sau are o parere proasta despre tine.