| AlbertNăstase13 a întrebat:

Numele meu este Albert si am 12 ani. Ora mea de culcare este ora 8 seara. Nu imi place sa ma culc asa de devreme dar atunci cand ii spun asta mamei mele ea nu ma baga in seama si ma duce la mine in camera. Ma pune sa imi iau pijamalele pe mine, sa ma descalt de sosete si sa ma sui in pat. Ea se pune langa mine pana adorm iar la insistentele mele cu privire la faptul ca nu imi place sa ma culc asa de devreme ea imi pune degetul aratator pe buze si zice: Shhhhh...somnic. Haide! Cum sa o fac sa ma lase sa stau mai mult timp treaz?

6 răspunsuri:
| kevinelll a răspuns:

Pai, ai putea incerca sa-i spui ca nu mai ai 6 anisori si ca ora la care te culci e prea devreme zi ca ai vrea si tu sa uiti la un film cu familia sau ceva de genu

| AdelinaC a răspuns:

Ii spui direct ce te deranjeaza. Ea inca te crede copil mic

| AlbertNăstase13 explică (pentru kevinelll):

I-am spus dar ea ma crede copil mic! Odata a venit prietena ei la noi acasa. Era insotita de baiatul ei. Au comandat o pizza dar eu nu am mancat pizza. Mie imi dadea mama iaurt cu lingurita si lapte! Lapte tot ea imi dadea!

| Ineys a răspuns:

Pai nu stiu cate stie mama ta despre somn si despre ceasul biologic, dar ora 8 seara nu este o ora normala de culcat.
La varsta ta ar cam trebui sa fie ora 10 si sa dormi 8-10 ore, adica te culci la zece si te scoli la maxim 8. Cand ai scoala te poti scula pe la 6-7 in functie de cand iti incepi orele.

De curiozitate, te culci la 8 si te trezesti la cat? 4 dimineata?

| Andreeush a răspuns:

Mama ta nu e normală.
Nu ai 5 ani, ar trebui să fie mai înțelegătoare.
Spune-i că vrei să mai stai până la 9 seara treaz.

| PierceLover a răspuns:

Eu sunt fata si ma culc la 00:00, dacă nu mai târziu.
Nu este normal deloc! O oră decentă ar fi 22-23, nu 20, pe bune, odată cu găinile!?
Până pleacă ea din camera poti face pe adormitul, apoi aprinzi televizorul, eu așa mai fac, pe mut și ascult pe hol