| BUTTERFLY8910 a întrebat:

Am 17 ani si am un tata vitreg care imi pune deseori mana pe sani, ma prinde de fund, imi baga mana intre picioare iar daca ii spun sa ma lase zice mai lasa-ma putin... Daca cineva intra in camera ( mama sau bunica ) ia rapid mana de pe mine, i-am spus mamei mele dar ea sustine ca tatal meu vitreg se joaca vi se pare normal ca asa sa se joace cu mine la varsta mea? Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Ai mare grijaaa! nu se face asa ceva! mama ta ar trebui sa t ia in serios! explica-i k la prosti ce se intampla! fazele astea te pot marca pentru tot restul vietii, doamne fereste! ia-o la o mica discutie intr-o zi cand stii ca sunteti numa voi! si nu-i mai zi tata la ala! auzi..las k pleci u de acolo..mai ai un pic de rabdare.

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este normal, dimpotriva. Poarta o discutie serioasa cu mama si tatal vitreg si spune-le ca aceasta este o comportare foarte nepotrivita si ca, la limita, poate fi infractiune. Mai spune-le ca-ti displace profund acest asazis joc si ca nu-l accepti. Succes si numai bine!

| cristi202 a răspuns:

Intrebarea e de ce o face, sau mai bine zis, cum de a ajuns atit de departe? Oare nu tu i-ai permis sa o faca? La sani se poate face usor, la fel si la fund, insa cind e vorba de intre picoare, presupune ca, fie o face silindu-te, fie cu voia ta, pentru ca nu are cum sa ajunga acolo decit daca ii dai tu voie sau daca te obliga. Iar chestia cu lasatul inca putin arata ca tu i-ai dat voie cindva sa o faca, si acum el continua, pentru ca asta e o comunicare intre voi, si daca e comunicare, arata ca exista un oarecare acord, doar ca el vrea sa treaca peste lasindu-l inca putin. Poate fi o problema veche, de cind erai copil, si atunci el chiar se juca cu tine (si de aceea mama ta o percepe ca pe o joaca), si de atunci i-ai dat voie, acum insa el incercind sa profite de tine. Trebuie in acest caz sa fii foarte transanta si sa vorbesti atit cu mama ta, cit si cu el, cel mai bine sa fie amindoi impreuna, si sa le spui ca nu mai esti un copil, ca esti o fata, femeie in devenire, si ca te deranjeaza acest lucru, ca nu il mai poti accepta.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Inseamna ca ai niste parinti " handicapati " scuze ca ti-o spun, dar asa este, cum sa-ti faca asa, inseamna ca si tie iti place, de ce il lasi? da-i o palma peste fata cand iti mai face asa

| axeldavid a răspuns:

Da tu ce vrei sa te lase sau nu? Daca vroiai cu adevarat sa te lase faceai ceva in privinta asta.

| BUTTERFLY8910 explică (pentru axeldavid):

I-am spus mamei mele am rugat-o sa ma inteleaga dar ea sustine ca el se joaca. Eu cand ajunge el in camera mea plec dar mama ii da lui dreptate. Cum sa accept asa ceva. I-am zis ca plec de acasa daca nu face nimic ca sun la 112 dar ea nu ma poate intelege

| axeldavid a răspuns (pentru BUTTERFLY8910):

Anunta autoritatile pana nu este prea tarziu.Astazi se joaca si maine cine stie ce mai vrea sa faca. Fa repede ceva in privinta asta pana nu ajungi la stirile de la ora cinci.Este foarte serios, daca nu vrei sa anunti autoritatile si mama ta nu te asculta vorbeste cu bunici sau cu niste rude sa discute cu ai tai.Bafta.

| DoarImpreuna a răspuns:

Asta nu e joacă deloc. Se numește abuz sexual. Nu lăsa lucrurile să continue. Dacă e nevoie mergi și la poliție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare total neobisnuit.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu cineva despre asta, care sa actinoeze rapid asupra tatalui tau vitreg, sau cel putin asupra actiunilor lui pe seama ta.Ar trebui sa vorbesti tu cu mama ta, si tatal tau vitreg, adica la ce sa va ajunge? Gandeste-te asta poate e doar inceputul actiunilor lui asupra ta.Deci parerea mea aste ca ar trebui sa aveti o discutie serioasa in famile, daca nu sa apelezi la Protectia Copilului. E o chestie destul de serioasa, care ar trebui sa se rezolve cat mai rapid cu putinta.Mai ales ca din acest"joc" faci parte tu.Iti urez multa, multa Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 17 ani si o dai de gard acilea.doar stii foarte bine ce e normal si ce nu. pune mana pe o tigaie si pune-o pe aragaz infierbanto, si tuflestei una in mufa. dupa aia ia o cana de apa rece si aruncaio in cap sa se racoreasca. iar mamei tale zii asa; fa proasto, babalacul tau se da la mine. spune-i sa se linisteasca ca til bag in puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Ii iei pe amandoi si discuti cu ei (impreuna). daca tot sustin ca este o gluma, le spui ca te deranjeaza glumele de genul asta si ii interzici sa o mai faca.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Mergi la politie!

| Uoana a răspuns:

Daca tu nu ai sta n-ar avea cum sa-ti puna mana pe sani, si ce zici tu ca mai face.Mai ales faza cu ''mai lasa-ma putin'', e clar ca nu e o joaca, cum zice mama ta care mi se pare inconstiienta, sincer. Se poate ajunge la ceva mult mai grav, mai ales ca el e tatal tau vitreg, un strain care pare ca vrea sa profite de tine. Nu sta asa, spune-le altor rude daca mama ta nu intelege.Bafta!

| loveandlove a răspuns:

De ce nu filmezi cand mai face asa ceva happy? Si dupa ii arati mamei tale... Poate asa te va crede. Daca nu ia masuri mai serioase... du-te la politie happy.

| codry223 a răspuns:

Pai, tatal tau vitreg n-ar trebui sa faca asta fiindca esti inca minora, iansa rahatu iala i-a zis nu stiu ce rahaturi mamei tale si i-a spus ca se joaca insa el profita de tine, parerea mea e ca ar trebuie sa anunte cineva protectia copilului

| YoDeea99 a răspuns:

Scuza-ma dar cred ca tatal tau vitreg e cam pervers...Nu cred ca e normal ce face el si la varsta pe care o ai!

| Ioana123476 a răspuns:

Buna, ar trebui sa faci in asa fel k cineva din ai tai sa vada ce iti face, k tu refuzi si ca el insista. asa va iesi totul la iveala

| Ioana123476 a răspuns:

Ar trebui sa faci in asa fel incat sa vada cineva ce iti face, k tu refuzi si el insista