| Cocki a întrebat:

Buna TPU sau mai bine rau TPUcryingcrying! Dupa cum uni cred ca au ghicit ma simt foarte rau.Azi am stat pe afara toata ziua si am plans! Dc? Pt ca mama mea e in italia si nu mai suport sa stau fara ea! Pana si tati care e mai dur a stat cu mine si era asa calm! Ce sa fac nu mai suport, nu imi ziceti gandeste-te ca face asta pentru uh etc. Vrea sa vina acasa! Nu mai pot sa invat pentru scoala si e duminica, am plans si am vorbit mai devreme cu ea.Ma doare rau capu` si nu mai pot invata! Ce sa fac? Dau funda mare.mare.Scz daca au fost greseli, dar nu mai pot de durere de cap, si plang incontinu.

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mai fata, toti adultii trebuie sa avem un venit si daca nu-l avem prestam diferite servicii pentru a obtine cit de cit cinstit pentru a va intretine pe voi copiii nostri.Tu crezi ca chiar s-a dus acolo asa ca nu-i mai placea sa stea linga tine? Tu crezi ca ea nu sufera? In loc sa-i usurezi situatia tu mai al dreacu o complici cu aerele tale de copil rasfatat.

| alina58 a răspuns:

Ar fi o prostie din partea mea sa iti spun ca stiu prin ce treci, chiar nu stiu! Din ce mi-ai spus tu, vad ca suferi pentru ca mama ta nu e aproape de tine. Dar gandeste-te, la fel se simte si ea. Ce poate fi mai rau pentru o mama, decat sa nu isi vada copilul crescand? Nu incerca sa te inchizi in tine, cand ti se face dor de mama ta gandeste-te ca ea mereu este cu gandul la tine. Si chiar daca nu o simti, e langa tine!
Vorbeste cu tatal tau, sau cu prietenii despre chestia asta.
Si gandeste-te! poate peste putin timp va fi langa tine, si atunci nimeni nu o sa ti-o mai poate lua!
Mult succes:* si sper sa fi bine:*

| romancuta02 a răspuns:

Offff! Asa-i daca la noi in tara nu sunt posibilitati pentru un loc de munca si cu un salar decent.Ea sigur a mers in Italia pentru a va merge mai bine, fi sigura ca si ei ii este greu si ca a facut un sacrificiu mare pentru a castiga niste banisori si clar ii este dor de tine.Dar cateodata in viata trebuie sa facem si sacrificii pentru binele familie. Tot ce pot sa spun este sa fi tare caci timpul va trece si va revenii acasa langa tine.

| Cocki explică:

Am uitat sa spun ca e placat de cand aveam eu, 2 ani (acum am 11 ani)

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Vad ca cei iti dau raspuns aici nu fac decat sa se planga si ei ce probleme au lasandu-te fara nici un raspuns.happy
Draga mea tu ti-ai pus intrebarea de ce mami tau a plecat din tara? bineinteles ca pentru tine! sa iti faca un viitor frumos lipsit de griji si probleme, fara grija zilei de maine ca n-o sa ai ce sa pui pe masa.
Majoritatea parintilor fac chestia asta.nu trebuie sa te simti parasita ci din contra, poti vorbi zilnic cu ea la telefon i povestesti ce ai facut in ziua respectiva vazandu-te plansa nu faci decat sa o intristezi crezi ca ei i place sitautia asta?
Fi putin mai tare fi bucuroasa ca ai o mama care te iubeste si care cat de curand te va strage in brate si sa i spui din tot sufletul,, te iubesc,,!
Mult noroc draga mea >:d

| Denisa444 a răspuns:

Anny stii ce poti sa faci, dar doar in caz ca nu reusesti deloc sa te acomodezi cu situatia, sun.o convinge.o sa te ia si pe tine in Italia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mami a plecat in Italia anul asta in ianuarie si asa am fost si eu la inceput, pana cand am vazut ca nu e asa rau. Eu am si parintii despartiti si stau singura ( tati sta doar o ora pe zi la mine si pleaca ), dar am ce sa fac ( stau toata ziua la calculator, ascult muzica, ma joc cu pisica mea, ma uit la tv ). Acum nu mai ma bate nimeni la cap sa merg la culcare ( in vara am avut si zile in care nu dormeam ). O sa vezi ca nu e asa rau... mie imi place, chiar daca mai imi vine dor de ea happy

| Andre267 a răspuns:

Si a mea pleaca in strainatate de cand aveam eu 2 luni, partea buna este ca acum ai 17 ani nu? Poti pleca dupa ea la 18. Eu mai am cativa ani.