| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca plangi de Paste,este semn rau? Pentru ca eu am plans de duminica pana azi(inclusiv azi) aproape incontinu,nu am vorbit cu nimeni,am fost foarte suparata, dezamagita de mine. Ma tem foarte rau pentru ca mai sunt si in clasa a 12 si dau bacul. Insa acum regret pentru fiecare moment in care am plans,in loc sa petrec frumos cu familia mea eu am stat suparata pe ei si am plans. Cum sa ma mai suport,ma urasccccc! Sunt o fire sensibila plang din orice. Chiar si cand scriu asta plang, nu pot sa ma abtin. crying. Ma urasc! Va rog ajutati-ma sa ma simt mai bine.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita si nu mai crede in prostii. Bustul acela este al tau?

| darrio2007 a răspuns (pentru neutrino):

Buna intrebare.A ta.

| L0v3isTheWaY a răspuns (pentru neutrino):

laughing

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma bucur foarte mult ca sunteti atenti la ceea ce am scria si ca vreti aa ma ajutati, apreciez!

| Sebastian2014 a răspuns:

Si eu sunt o fire sensibila. Daca te intrebi, si eu am avut momente cand am plans si nu vedeam rostul in NIMIC. O sa iti dau niste sfaturi, pe care, poate o sa le crezi ciudate, dar o sa te ajute in cateva zile. Nu tine lacrimile in frau, plangi! Nu mai asculta muzica negativa, trista daca asculti, nu te mai uita la stiri, pentru ca majoritatea sunt negative( daca nu te uiti e ok). Pune cateva melodii favorite, si danseaza, incercand sa-ti faci corpul sa vibreze cat mai mult cand dansezi. Cand suntem tristi, toata tensiunea se stocheaza in corp. Ca sa scapi de ea trebuie sa faci corpul sa vibreze( daca vrei documenteaza-te mai mult). Cand te trezesti si inainte sa te culci, zambeste 5 minute. Toate lucrurile astea, care par nesemnificative, dar o sa te ajute daca le practici regulat. Ce mai poti imbina cu toate astea e MEDITATIA. Si aceasta te ajuta foarte mult. Iti urez o seara frumoasa si daca nu e o sa fie! happy

| Emily990 a răspuns:

Scrie pe google : tehnici de relaxare si meditatie. Citeste tot ce scrie pe acolo si aplica, te va ajuta mult! Gandeste-te ca altii o duc si mai rau ca tine, nu au parinti, sunt saraci, bolnavi. Bucura-te de ce ai! Succes!