| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU simt ca relatia mea se răcește, ma cert des cu iubita, suntem stresați si nervosi amandoi, imi puteti da niste sfaturi sa ne calmam amandoi si sa nu ne despartim? Cum sa salvez relatia, sa nu o stresez? Dau funda

Răspuns Câştigător
| nhhv a răspuns:

Prin comunicare și înțelegere. Se vede că niciunul dintre voi nu oferă destul de multă înțelegere. A apărut monotonia între voi doar pentru faceți mereu aceleași lucruri. Comunică des cu ea, faceți și sex când simțiți nevoia. Și oferă-i înțelegere când e stresată, nervoasă și la fel și ea ție. Învățați să vă cereți scuze când greșiți, e foarte important.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa luati o pauza de cateva zile, chiar o saptamana, in care sa va vedeti mai mult de voi, sa nu vorbiti si sa nu va vedeti. Daca dupa pauza aia tot ce simtiti e dor fata de celalat, atunci merita sa mai continuati, daca nu, e clar.

| Freya1 a răspuns:

Https://www.kudika.ro/articol/Virale/39155/cum-mi-am-salvat-casnicia.html
Imi place foarte mult citestio si poate inveti ceva poate te ajuta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O excursie in Caraibe; dar repede, pana nu trece uraganul.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Incercati sa discutati,poate o fi o problema la mijloc si nu vrea sa iti spuna,o avea o problema cu parintii,cu fratii sau altceva.
Inainte ati avut vreo despartire,o problema care a cauzat racirea asta dintre voi?
In fine, ideea e ca o discutie serioasa o sa rezolve problema, daca chiar nu vrea sa discute, las-o, nu trebuie sa o stresezi daca nu vrea sa vorbeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie numai tu sa incerci sa o salvezi, si ea trebuie sa faca la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu mai sunteti pe aceeasi lungime de unda nu prea mai ai ce sa "salvezi".

| alin131 a răspuns:

Vorbeste cu Iisus Hristos. Roaga-te la El si lasa-L sa te ghideze. Te iubeste mai mult decat iti poti imagina, fara granite sau margini. Invita-L in inima ta si lasa-l sa te aduca de la intuneric la lumina.

Matei 22: 29

happy

| BogdanBz a răspuns:

Ce varsta aveti? aveti o viata sexuala activa? puteti incerca sa reaprindeti focul dintre voi. experimentati noi chestii in materii de sex(noi pozitii, noi locuri in care sa faceti asta, etc).

| mirceatataru a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt, nu vreau sa iti distrug vreo speranta sau ceva, dar frate, daca ea nu vrea sa mai continue, sau nu mai simte nimic. 1. Ori nu ai multumit-o 2. Ori si-a gasit pe altcineva 3. Trece printr-o perioada naspa si nu ar trebui sa o enervezi doar fa ce spune ea tot timpul' fara "de ce?" sau "nu"
Daca nu vrea, mai asteapta 2 sapt, in cazul in care tot e nervoasa, clar vrea ori sa scape de tine, ori s-a intamplat ceva grav in familia ei.
Daca vrea sa scape de tine, las-o in pace, treci peste, mai bine asa, gasesti oricum pe altcineva daca esti de treaba si faci lumea fericita.