| Lola2827 a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta deoarece e o treaba destul de sensibila.
Mama mea lucra la RomTelecom(sau cum se scrie) avea un serviciu bun primea bani multi, si avea un program liber.Intr-o zi la RomTelecom(sau cum se scrie) nu mai avea nevoie de grupul acela din care facea parte mama.A stat 1 an in somaj si dupa aia si-a gasit un loc de munca de FullHouse(ia comenzi). Lucreaza acolo de 1 an si simt ca nu-I bine.Acolo sunt femei proaste care injura.Nu primeste nici multi bani 1200 pe luna si are un program groaznic:
Ex1:
-lucreaza de la 07-15
-are sambata libera
-duminica lucreaza de la 08-22:30
Ex2:
-lucreaza de la 15-22
-sambata lucreaza toata ziua
-duminica o are libere

Vine mereu obosita de la service si nu are deloc timp de mine.De abia mai are timp sa ma imbratiseze. vreau sa ii rezolv problema.Nu mai support.O vreau pe mami meu inapoi. Locuim in Galati(oras), mama are 46 ani, a fost inginer la telefoane atata stiu.
Tatal unui coleg a deschis un loc unde se ac tratamente cu lipitori.Ma rog sa aiba un loc si pentru mama (nu la lipitori logic, la calculatoare)
Stiu ca sunt mica si nu am ce sa fac dar va rog sa ma ajutati.
Va rog fara chestii urate.Am sentimente...

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Puiule, pentru Galați, mama ta ar trebui să fie cea mai fericită că are un job, fie acesta și printre proaste și cu bani destul de puțini, mai ales după unul bine plătit...
Asta e, vremurile sunt grele, viața e o mare курва și prea rareori primim ceea ce (credem noi că) merităm.
Ar fi fost mai bine să plece în „străinezia" ca să fie mai bine? nu cred. Văd aproape zilnic exemple care îmi arată că nu e așa (la copiii celor plecați mă refer).
Mai bine fă-i viața ușoară și plăcută cât timp e pe-acasă.

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea in primul rand bucura-te ca mama ta are loc de munca! Asa cum este si cu bani putini!
In putinele momente libere ajut-o la treburile casnice, si vorbiti si voi,, ca fetele'' despre probemele tale.
Pentru alt loc de munca mama ta ar trebui sa aiba cat de cat calificare.

| SabinaQueen a răspuns:

Si mama mea lucreza ca vanzatoare si are niste patroane(sunt doua, una maica-sa si cealalta, fiica) ingrozitoare care se comporta foarte urat cu ea. Incearca sa te bucuri cu mama ta in timpul liber al ei! Daca o mama are o viata obositoare la servici, nu trebuie sa aiba si acasa. Incearca s-o faci fericita. Orice mama i-ar placea sa o vada pe fata ei ca o ajuta la treburi gospodaresti, ca i-a note bune la scoala etc. Si in legatura cu acel loc de munca vorbeste, intereseaza-te, sigur o sa fie interesata.

| XDestroyX a răspuns:

Draga Lola, in primul rand cand mama ta are putin timp liber (trebuie sa aiba), spune-i parerea ta despre locul ei de munca si spune-i ca ii simti lipsa, adica nu mai e cum era inainte. Si in al doilea rand propune-i acel loc de munca despre care ai vorbit mai sus. Iti urez succes.