| BlueGirl a întrebat:

[on the phone Sunt intr-o mare dilema. Ma inteleg foarte bine cu baiat, vorbim de ceva timp si, chiar mi-a dat de inteles ca ma place si ca nu asteapta decat un semn de la mine. pentru a incepe o eventuala relatie. Insa, problema mea este ca mi se intampla acelasi lucru cu un coleg de clasa. Este adevarat ca cu acest tip (care este cu mine in clasa) am fost impreuna anul trecut. Dar credeam ca lucrurile s-au calmat si putem fi doar prieteni. El se pare ca inca tine la mine si mereu in pauze, ma ia in brate, aduce vorba de acel vechi "noi". iar eu nu stiu ce sa fac.

Simt ceva frumos pentru celalalt care nu este cu mine in clasa, dar pe de alta parte este si colegul meu... pentru care am de asemenea niste sentimente.

Stiu ca ar trebui sa fiu capabila sa imi fac ordine in idei si sa ma hotarasc, dar nu pot. chiar nu pot. Nu vreau sa se repede povestea de anul trecut, cand din cauza dubiilor am ranit 2 persoane. Chiar vreau sa ma hotarasc dar. e atat de confuza situatia incat simt ca am nevoie de ajutor.

Daca aveti vr-un sfat, va rog raspundeti! Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca pana la capat.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca ai avut probleme cu baiatul din clasa ta atunci el ramane exclus din lista si incepe relatia cu primul baiat de care vorbeai la inceput

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ai rabdare si asculta-ti inima ca ea iti va "spune" pe care sa-l alegi! Daca nu te poti hotari, inseamna ca nici unul nu este "cel care sa-ti aprinda focurile primaverii"!

| ELLSSA a răspuns:

Bine e sa iti pui ordine in viata ta si gandurile tale. E frumos sa incepi ceva cu celalat, cu exul stiind la ce sa te astepti.
Trebuie totusi sa te decizi, numai tu poti face asta. Dar nu fugi dupa doi iepuri, ai sa prinzi niciunul...
Bafta multa multa si ai grija ce faci.Cu drag, Ellssa!

| larousee a răspuns:

Eu zic sa nu te mai implici intr-o relatie cu colegul din clasa si sa ii acorzi o sansa celuilalt baiat. si sa vb cu colegul tau sa ii spui sa iti dea putin spatiu, ca ai un iubit.
se spune ca o relatie daca nu merge de prima oara, nu va merge niciodata.
se spune ca persoana potrivita o gasesti cautand`o, nu oprindu`te la trecut.
sper sa faci alegerea potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.ai oleaca de succes, si crezi ca ai lumea la picioare.nu e decat un vis, care trece repede.nu poti cu una in mana, una in gura si cu ochii dupa alta. e impotriva firii.risti sa ramai singura. ce sa inteleg? ca-ti plac baietii? cand iubesti, iubesti. dar tie iti plac doi probabil si unul din carter, si vanzatorul de la colt, si bodiguardul scolii si proful de sport? si interlopul ala cu mertan?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te-ai despartit de baiatul din clasa ta a fost vina lui?

daca da alege-l pe celalalt

daca nu atunci alege-l pe cel care crezi tu ca te iubeste nu ca vrea doar o relatie de scurta durata

bafta!