| liliana77any a întrebat:

Buna TPU!
Sunt speriata ca nu gasesc persoane compatibile cu mine, gasesc tot felul de persoane cu multe defecte pe care nu le-ar alege nimeni niciodata sau a fost refuzate de multe ori.
Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| KovacsB a răspuns:

Fiecare copac isi are umbra lui.
Daca ai ideile clare o sa-ti gasesti jumatatea.

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa fii mai buna si intelegatoare cu tine,sa nu te mai judeci (asta raportat la alte intrebari) dar sa fii si mai buna cu ceilalti...
cum se face ca dai doar de "persoane cu multe defecte pe care nu le-ar alege nimeni niciodata", oare nu tu faci acele alegeri?
in alta intrebare ne vorbeai de norocul in dragoste si faptul ca unii nu il au, cei buni...dar iata ca norocul pana la urma ti-l faci cu mana ta
este un 'cerc vicios' al vietii happy
stii ce sa faci? nu te dai batuta si incerci pana reusesti, asa au ajuns unii fara pic de talent vedete, asa iti gasesti pe cineva asa cum doresti tu, pe gustul tau, asa reusesti in viata nu prin talent cat mai ales prin perseverență
dar prima data tu trebuie sa fii cel care te schimbi, caci este usor sa cerem asta de la toti ceilalti si niciodata de la noiwinking

| Holiday a răspuns:

Stai calma, ca la fel spun despre tine si persoanele respective.hee hee

| gabicoo a răspuns:

Să te călugărești.

| liliana77any explică (pentru gabicoo):

Calugareste-te tu!

| gabicoo a răspuns (pentru liliana77any):

Asta este soluția pentru fetele cuminți! Nu?

| liliana77any explică (pentru gabicoo):

Nu!

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Gabicoo, vorbeste frustrarea din tine, fata asta chiar pare calumea, nu e din turma de oi.

| Dismally a răspuns:

Inseamna ca ai cautat in locul nepotrivit. Cu siguranta exista si persoane compatibile cu tine, nu suntem chiar atat de unici pe cat ne place noua sa credem.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai ca sa ne facem o idee, scrie ordinea defectelor de la cel mai respingator pana la cel mai acceptabil.

| Lupică27 a răspuns:

Astia de la comentarii habar n-au ce vorbesc, te inteleg perfect, cel mai probabil e zona de asa natura, la fel e si la mine, schimba orasul.

| Emilian27 a răspuns (pentru Lupică27):

Hai sa fim seriosi frate, te cheama lupica27, probabil ai 27 de ani si esti si virgin pe deasupra, normal ca tu o intelegi perfect si esti in aceeasi situatie ca nici nu o cunosti dar ti se pare ca e un caz esuat ca si tinehee hee

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Emilian27):

Caz esuat esti in momentul cand mori asa. Pana atunci, exista loc de imbunatatire. Apropo, de ce esti bulangiu cu omul? Pana la urma nu ti-a facut nimic incat sa il tratezi asa. Daca nu ai nimic productiv de adaugat, atunci pastreaza rautatile pentru situatii in care isi au rostul.

| adryang78 a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin defecte. Poate ai ștacheta prea sus? Nu e nimeni perfect, iar defectele, dacă nu sunt duse la extrem, ne fac unici. Ceea ce pentru tine înseamnă defect, pentru altă persoană poate fi calitate.

| liliana77any explică (pentru adryang78):

Nu am ridicat stacheta prea sus insa ma gasit tot felul de persoane care au diverse afectiuni si se comporta si aiurea.

| adryang78 a răspuns (pentru liliana77any):

Încă n-ai dat peste omul potrivit. O să vină momentul, stai liniștită.

| Justasimplequestion a răspuns:

Nu exista persoane compatibile din fericire