| KairaK a întrebat:

Bună TPU, vin si eu cu povestea mea aici. Eu si sotul meu ne am chinuit cam 2 ani sa facem un copil, am incercat si tratamente si fertilizat invitro...nimic...acum domnul doctor mi-a spus ca ar fi o sansa sa fi ramas insarcinata dar sotul meu nu isi mai doreste un copil. Ce sa fac? cum sa fac? simt ca o iau razna, pur si simplu imi spune ca nu mai vrea chin. Credeti-ma ca nu stiu cum sa-i mai explic ca poate acum o sa fie un copil si o sa fie bine. Pur si simplu nu isi mai doreste copilul pe care l am asteptat atat de mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cum să te gândești să trăiești cu un om care visează la fostă-sa? Și cum te gândești, cum va iubi el copilul pe care îl vei naște dacă el e cu gândul în altă parte? Scuze că zic asta, dar îți recomand să divorțezi de acest om.

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca inca tine legatura cu fosta, ăsta nu-ti este soț.
Divorț, daca v-ati casatorit intre timp.

| ania a răspuns:

Faptul ca nu își mai dorește un copil înseamnă că nu mai vrea sex deloc?
Nu e bine sa îți idolatrizi dorințele. Legământul căsătoriei înaintea lui Dumnezeu e pentru toată viata, și dacă te despărți de soțul rău in afara de motivul adulterul ui, daci fără sa te fi înșelat nu vei avea în continuare binecuvântare peste viata ta relațional pe viitor.
Scopul vieții pe pământ nu e nașterea copiilor ci o relație apropiata de prietenie cu Creatorul nostru. Prima porunca, de a-Liubi pe Dumnezeu cu toată mintea, cu tot sufletul și cu toată conștiința e și prima noastră nevoie. Când ordinea iubirilor din viata noastră e cea pentru care am fost creați, vom aceea o viata echilibrata și împlinitoare. Dumnezeu urăște divorțul. Orucum fără ajutorul Lui nu poți începe cu nimeni nici un copil. Ori accepți ca dacă se întâmplă se 8nrampla, dacă nu nu sau poți adopta un copil dacă sunreri de acord amândoi. Și fiul nostru cel mare e adoptat, poți iubi la fel de mult și copiii născuți de altcineva.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce sot vorbesti?
Doar 1 luna in urma era iubitul tau care inca ii scria fostei lui iubite si erai suparata.
Eu spun sa-ti cauti alt iubit, daca asta are inca dragan la fosta lui iubita, sperand intai sa te mariti si apoi sa faci copilasi cu un barbat care te vrea de nevasta si iubeste copii.

"în 26 Mai | KairaK a întrebat:
Heii, viitorul meu sot inca mai are poze cu fosta lui iubita...inca isi mai scriu...Ma enerveaza pentru ca isi trimit poze intime, ea ii trimite poze in lenjerie "

https://www.tpu.ro/......fon-si-nu/

| KairaK explică (pentru Violleta2022):

Ne-am casatorit pe 6.06. 2023.
avem abia o luna de la casatorie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru KairaK):

Da-mi voie sa nu te cred!
Mai ales cand spui ca va chinuiti sa faceti copii de 2 ani, dar el era acum 2 ani cu alta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Di-vort.

| relian a răspuns:

Nu v-ati chinuit suficient laughing ce inseamna pentru tine "v-ati chinuit? " El nu vad ce chinuit sa fie, in cazul asta barbatul nu face absolut nimic, absolut, femeia e cea care se chinuie, caruia i se baga chestii, i se fac nu stiu ce tratamente care o cam da peste cap si etc.

Deci barbatutau nu sa chinuit nici macar sa te lucreze cand trebuie, ori probabil pentru el o fi un chin sa faca sex laughing ori sasi recolteze sperma daca spui ca voiati sa nu stiu ce metode de concepere.

Ce sa faci? Daca vrei copii si ala nu vrea, cauta altul laughing sau poti face copii si daca el nu-i de acord, doar ca o sa il cresti singurica, ori vei avea scandal mare.
Te poti fecunda cu, material de la alti masculi, ai acolo catalog, ti se arata masculii, tu alegi pe unu, au aia poze, informatii despre, destept, devreme acasa, inalt, brunet etc laughing

Vrei copil, poti face si asa, iar pe ala cel ai acasa, il pui la cos, gasesti altul altadata, nu-i problema.

| nevermind1234 a răspuns (pentru relian):

Ce ai descris tu este exact fertilizarea in vitro. Asa ca înainte sa faci mișto de problema unei persoane, măcar documentează-te.
https://www.reginamaria.ro/......a-in-vitro

| relian a răspuns (pentru nevermind1234):

Nu am facut misto de nimeni, asta odata. Apoi, da am gresit, ma gindeam la obtinerea unui produs in vitro, dar in cazul ei a fost doara fertilizarea, recunosc, mam grabit.

In vitro inseamna in afara organismului, stai linistit nu imi da linkuri, am si crescut organisme in vitro laughing stiu cu ce se maninca.

| nevermind1234 a răspuns (pentru relian):

Da. observ ca știi foarte multe. sclipești de inteligență.

| Freya1 a răspuns:

Ti-as fi răspuns strict pe întrebare, dar din cate am observat prin comentarii oamenii zic ca soțul te insala și tu ți de el.Deci,dacă e asa și a încercat totuși sa facă un copil cu tine sa spui mulțumesc.Ca nu mai vrea acum când, chiar poate sa aibă nu are de ce sa te șocheze.E clar ca nu vrea sa se lege de tine asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu realizezi ca nu o sa il tii langa tine daca faci un copil? Nu ti-e clar ca inca se viseaza cu fosta? Cum sa faci invitro pentru un om care inca isi da poze cu ea in chiloti?

| Miruna333 a răspuns:

Sa il lasi. Doar nu ii poti baga un copil pe gat.

| Sistemulxxl a răspuns:

Astea sunt rezultatul consumului de anticonceptionale si mai ales al pastilei de a doua zi. Poti sa faci in continuare inseminari ca nu-ti iese nimic ci doar platesti o groaza de bani.

| KairaK explică (pentru Sistemulxxl):

Nu am luat niciodata anticonceptionale si nici pastila de a doua zi!

| Sistemulxxl a răspuns (pentru KairaK):

Nu trebuie sa te justifici. Stii bine ce ai facut.

| Smmo a răspuns:

Mi se pare ciudat ce zici. Totusi ati incercat 2 ani, sunteti casatoriti de o luna si el nu mai vrea asa zdranc? Poate are o pasa proasta.
Daca ai ramas insarcinata, as zice sa tii copilul. Daca nu ai ramas... nu mai incercati si iti va fi mai simplu sa decizi ce ai de facut in relatia asta.

| cjkysiro a răspuns:

Cred că voi doi trebuie să discutați situația cu un psiholog.