| PaPi a întrebat:

Voi ce credeti de prietenii adevarati? Chiar exista sau nu? Eu de exemplu tocmai mi-am pierdut 2 prieteni foarte buni cauza fiind ca planuiau ceva in secret si nu vroiau sa-mi spuna si mie ce cu toate ca avea legatura si cu mine. Acum ce sa zic. Ma simt distrusa! Nici nu mai stiu in cine sa am incredere. Acum pina si in colegii pe care nu ii sufar pot sa am incredere. Ce sa fac ca sa trec peste asta? Vreau sa ma impac cu ei foarte mult. Parca nu sunt eu daca nu vorbesc cu ei 30 minute. sad Viata nu mai are rost.

Răspuns Câştigător
| emchristina a răspuns:

Hmm.prieteni adevarati nu prea exista
si eu am avut mare incredere intr-o fata si ii povesteam absolut orice cica prietena cea mai buna. dar de un timp ne-am indepartat si nici nu vrea sa-mi zica ce a patit. in schimb am mare incredere intr-un prieten fff bun care mi-a ridicat moralul de fiecare data cand am avut nevoie. eu cred ca prieteniile vin si trec si ca nu se pastreaza pe viata (poate mici exceptii). trebuie sa ai incredere numai in tine pentru ca ceilalti te pot trada oricand.happy

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cei care nu cred in prietenii adevarati inseamna ca nu au avut niciodata langa ei o persoana de incredere, ca n-au daruit cat trebuia sau c-au fost naivi si n-au cunoscut cu adevarat ce era langa ei din timp. Toate vorbe de frustrare, de neputinta, de tristete, de complacere. Pacat.

| ELLSSA a răspuns:

Nu exista prienteni adevarati, eu cel putin asta cred.
Singurul meu meu prieten adevarat este iubitul meu.Lui ii povestesc tot ce mi se intampla si stiu ca el ar face multe pentru mine, daca as patii ceva.
Tu ii consideri prieteni adevarati pe cei ce te ranesc pe la spate? In lumea asta rea e bine sa inveti sa mai lupti si singura!

| ireFUTABILx2x a răspuns:

Prietenii adevarati se gasesc rar.De unde sti ca era un lucru` negativ ceea ce planuiau? Acum despre partea cu increderea in colegii pe care nu ii suferi.Nu am inteles ceva, ai incredere in ei ca ce? Adica daca nu ii suferi doar n-o sa te duci la ei si o sa incepi sa-ti zici secretele.Ramane valabila intrebarea, ai incredere in ei ca ce? Du-te si cerele niste explicatii. Daca ati fost prieteni buni or sa stea macar 2 minute sa te asculte.Lucrurile nu sunt niciodata ceea ce par a fi.Partea cu "viata nu mai are rost" mi se pare o cretinitate, nu te supara pe mine.

| PupicelT a răspuns:

Pfff...in fiecare zi ma conving tot mai mult ca prietenii adevarati nu exista.Sunt ca umbra, apar doar atunci cand e soare oh go on

Cel mai bun prieten esti chiar tu insuti...winking

| PaPi explică:

Le-am cerut explicatii la aman2 dar nici unul nu vrea sa-mi spuna ce planuiesc. Cand i-am zis lui sa-mi dea explicati a zis ca s-a saturat. A zis sa-l las in pace, si asta poate ca s-a despartit aseara de persoana pe care o iubea. Cat despre colegii pe care nu ii suport, sunt mai de incredere decat cei 2 "prieteni"

| soby47 a răspuns:

Nu exista prienteni adevarati, eu cel putin asta cred.
Un prieten adevarat inseamna sa ii pese si de altcineva in afara de el. NU EXISTA ASA CEVA PE TERRA! (si chiar cand faci un gest altruist tot e egoist din mai multe puncte de vedere). asa ca imi pare rau straight facestraight facestraight face

| alinutzu_6299 a răspuns:

Eu am aceeasi problema

eu am 1 preten adevaraat...coleg

gaseste un gruup restrans de prieteni si integreazate si pune baza pe sinceritate