| Belieberbelieveinbieber a întrebat:

Buna tuturor :33 am nevoie urgenta de ajutor.
Maine e ziua mea, si vreau un telefon. Btw am 14 ani >:" si mama a zis ca daca pot sa strang eu 700 de lei, imi ia telefon.Am o groaza de lucruri pe care le pot vinde, dar nu stiu daca ea ma lasa :** va rog ajutati-ma
Cum pot face sa castig atat de multi bani intr-un timp de o saptamana?

Răspuns Câştigător
| AdiMrr a răspuns:

Pai te poti duce la vecinii tai si ii poti intreba daca au o treaba care o poti rezolva, in schimb primesti bani. Ii poti ruga pe bunicii tai sa iti dea cativa bani. Pune anunt pe mercador laughing))). Economiseste banii pe pachetul de mancare. Vorbeste cu colegii prin clasa daca sunt interesati de anumite chilipiruri...cam atat imi vin prin minte. Sper ca te-am ajutat. Pup :*:* Funda? :3

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i sa iti dea 30 de lei in fiecare saptamana si aduni banii aia. Cu rabdare faci rost de mobilul dorit, de ziua ta iti mai da cateva milioane daca e necesar si vei reusi sa il cumperi. Nu fuge de tine telefonul, daca nu il cumperi intro saptamana.

| ywar a răspuns:

Ai 14 ani si iti doresti nu stiu ce mobil de se invarte dupa soare ca deh lumea are smartphone. Ai pus in calcul ca parintii tai nu au cum sa suporte financiar o astfel de cheltuiala? Ai pus in calcul ca dansii poate vor sa iti asigure mancarea cea de toate zilele. O sa mananci mobilul?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pai in niciun caz nu poti strange 700 RON vanzand lucruri care nu-s ale tale si pe care n-ai dat niciun ban fiindca ai semana cu un drogat in sevraj care vinde ce apuca de prin cufarul familiei ca sa aiba bani de doza.
Unii n-au de unde scoate 700 RON nici intr-o luna, daramite intr-o saptamana. Avand in vedere varsta si statutul tau nu ai de unde sa faci rost de banii astia in mod legal decat daca esti vreun geniu si descoperi ceva nemaipomenit intr-un timp foarte scurt, mai exact o saptamana (lucru cam greu si pentru un geniu)
Iti spun la modul cel mai sincer ca eu n-as da 700 RON pe un telefon nici daca i-as primi de pomana.

| xCrazyGirl a răspuns:

E-baybatting eyelashes