| Meli2314 a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare pentru voi. A fost o perioada foarte stresanta pentru mine, am dormit foarte putin, ma culcam la ore tarzii si ma trezeam foarte devreme, nu prea am mancat deloc, a fost munca la maxim ca am avut de invatat si mereu am fost cu stres. Credeti ca menstruatia mi-a intarziat din cauza asta? De sarcina nici nu se pune problema pentru ca ultimul act a fost acum cateva luni. Ce ziceti? A intarziat cu o saptamana...a venit pana la urma, dar nu inteleg de ce asa tarziu. Ajutoorr!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! menstruatia nu intarzie din cauza stresului, dar poate sa intarzie sau sa dispara din cauze metabolice, slabind foarte mult sau ingarsinadu-te f mult.

| Meli2314 explică (pentru Violleta2022):

Am slabit ce i drept 3-4 kilograme pe putin in cateva saptamani.

| Sofer a răspuns:

E de la stres draga. Mai ia o pauza de la învățat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza stresului probabil. Ia o pauza de la invatat, macar 2-3 zile.

| christall a răspuns:

Stai linistita ca vine el. Ti s-a dereglat din cauza stresului.

| Pantagruel a răspuns:

Exista o probabilitate foarte mare sa fie asta. Chill.
E timpul pentru un act totusi. happy

| Hollyg a răspuns:

Da, stresul poate cauza întârzierea menstruației dar poate cauza si dureri ale ovarelor. Nu e panica, încearcă sa te odihnești si sa te hidratezi?

| Devil21 a răspuns:

Da! cu siguranta e de la stres.