| Rallu29 a întrebat:

Buna TPU!
Vin și eu cu o problemă in speranța ca s-a mai confruntat cineva cu asta și ar putea sa ma ajute.
De obicei, am un ciclu menstrual regulat, cu foarte mici excepții, in care am întârzieri de maxim 2-3 zile sau in care menstruația îmi vine cu vreo 2-3 zile mai devreme. Luna aceasta mi-a întârziat deja 5 zile și nu pot sa înțeleg cauza.
Menționez ca nu am avut contact sexual de mai bine de o luna și jumătate. Iar ultimul contact a fost protejat. La doua săptămâni de la acel ultim contact, menstruația mi-a venit la data așteptata. Deci o sarcina cred eu ca ar ieși din discuție.
La câteva zile după terminarea menstruației trecute am avut dureri ușoare de burta și scurgeri puțin mai neobișnuite decât de obicei, dar fără mâncărimi sau miros neplăcut (roz foarte deschis și apoi scurgeri ușor gălbui).
Nu înțeleg care ar putea fi cauza acestei întârzieri. Știu ca 5 zile nu este o perioada atât de semnificativă, dar pentru mine (obișnuita fiind cu un ciclu destul de regulat) reprezintă un stres destul de mare…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larisa04 a răspuns:

Buna! Este normal sa mai ai cateva scurgeri dupa terminarea ciclului, deoarece se curăța înăuntru. Cat despre întârziere nu ai de ce sa te stresezi, nu mereu totul este rog, poate fi din cauza stresului, etc. Sănătate!

1 răspuns:
| Teo29 a răspuns:

Mergi la ginecolog, s-ar putea sa fie o problemuta medicala