| Anonime a întrebat:

Mi a intarziat menstruatia cu 4 zile si nu stiu ce se intampla... Luna trecuta mi-a venit cu 2 zile mai devreme, fiecare contact sexual a fost protejat si nu inteleg de ce intarzie atat. Sunt putin racita, si am trecut printr-o perioada mai stresanta si poate toate aceste lucruri si au pus amprenta. E cazul sa mi fac griji daca a intariat deja 4 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si stresul dar si raceala duce la intarzieri.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai asteapta inca 4 si fa un test de sarcina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut schimbari de genul si am luat un medicament si mi-a venit regulat dupa ce s-a terminat perioada in care am luat medicamentul acela
poate vei ramane insarcinata nu stiu ce sa spun
nu cred ca te-am ajutat cu mult, dar e ok
sa ai o zi buna

| Roberta_Denisa_2000 a răspuns:

Schimbarile de ciclu sunt normale la noi, femeile. Pana nu ne maturizăm total, au loc tot felul de dereglari. Probabil si din cauza stresului, dar si fin cauza contactului sexual, mai ales daca esti la inceput. Si eu am problrme de astea. Dar stai linistita, este totul normal. Nu e nimic daca ti a venit cu 4 zile dupa data sau cu 2 inainte. Bucura-te ca ti a venit, sunt unele fete care nu au facut nimic si totusi au probleme mari cu venirea ciclului

| Anonime explică (pentru Roberta_Denisa_2000):

Da, exact, sunt la inceput, si imi trec 1001 de ganduri si scenarii prin cap, dar incerc sa ma calmez pentru ca ne am protejat de fiecare data, si nici nu si a dat drumul. Luna trecuta a venit aproximativ la timp, doar cu 2 zile inainte... Daca stau sa pun cap la cap, n as avea de ce sa mi fac griji, dar, na...stii cum e.