| eliza12 a întrebat:

Buna tuturor.am o mare problema. vreau sa vad parerea voastra.sunt maritata am un copil si pe deasupra o relatie cu cel mai bun prieten de familie.cu sotul stau de 5 ani iar cu prietenul de familie de 3 ani.sunt indragostita pana peste cap de el. voi ce parere ati avea cand auzi o astfel de poveste?

Răspuns Câştigător
| kaylla a răspuns:

Draga mea, faptul ca esti casatorita e foarte bine si ca a rezultat un copil din dragostea voastra! In schimb faptul ca ai o relatie cu cel mai bun prieten de familie, presupun ca este si insurat, mi se pare o totala lipsa de bun simt fata de tine in primul rand si fata de familia ta! Daca sotul tau nu iti mai oferea ceea ce iti doreai de ce nu ai divortat sau de ce nu ai incercat sa-i explici ce te nemultumeste?! Nu e frumos ceea ce faci si din povestea asta o sa aveti toti de suferit! Mai devreme sau mai tarziu oricum o sa se afle si nu o sa fie deloc bine! Daca il iubesti cu adevarat de ce nu bagi divort sa fiti impreuna?! Crezi ca e mai bine sa fiti amanti?! Totusi cum poti sa fii indragostita de el si sa dormi in pat cu sotul tau care presupun ca te iubeste cu adevarat?! Nu sunt in masura sa te judec, poate nici sotul tau nu e usa de biserica, dar cea mai buna solutie ar fi sa pui cartile pe masa si sa te hotarasti ce ai de gand sa faci! Cat timp crezi ca o mai poti duce asa?! Gandeste-te la ce e mai bine pentru tine si pentru copil, ia o decizie si indiferent care va fi ea ramai doar cu unul dintre ei si incearca sa-l respecti si sa-l iubesti sincer si neconditionat, fara sa mai repeti aceeasi greseala! Mult succes!

8 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Numai 2 ani - cam putin - este democratie - ai si tu relatii cu tot blocul ca sa fii democrata

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Traiesti in minciuna, neliniste, te mustra constiinta, si cu cat vei trai mai mult asa cu atat vei devenii mai nefericita, Nemultumirile tale se vor varsa pe cei dragi, pe copil, pe iubit, pe prieteni, etc,, Nu multi au curajul sa iasa dintr-o relatie nefericita Dar cei care reusesc Ajung mult mai departe si sunt mult mai impliniti emotional si material. Deoarece au PE CEL IUBIT LINGA EI

| MikyMi a răspuns:

Nu e bine, Eliza.
O data si o data sotul tau va afla, te-ai gandit ce te vei face? Va da divort si iti va lua copilul cel mai probabil.
Nu stiu daca ai da familia pe care o ai sot si copil pentru aventurile cu amantul.
Cel mai bine ar fi sa te desparti de amant si sa-ti vezi de copilasul tau... cel mai mult va avea el de suferit!
Mult noroc!

| MMihai a răspuns:

Că dacă faci sex cu 2 bărbați, în cam aceleași intervale de timp și rămâi gravidă, nici tu, nu vei avea habar, care dintre cei 2 este tatăl copilului respectiv.
Nu vorbesc de situația, când unul dintre cei 2 face rost de o boală venerică, și trebuie făcut un control medical legat de răspândirea acelei boli venerice.
Dacă tu ai când să îți înșeli soțul cu altul, în timpul respectiv și el poate face sex cu alta, iar "prietenul de familie", exprimare corectă amantul, are și el o alta, în afară de tine, aproape sigur.
Este bun și creștinismul la ceva, când recomandă să nu
prea curvești.
Ei numesc a curvii, când faci sex, fără să fii măritată, și a prea curvii când faci sex și cu altul, în afară de soțul tău.

Una dintre modalitățile de evitare a unei sarcini este actul sexual întrerupt cu circa 4-6 // de fapt 2-3 minute sau chiar 1-2 minute, înainte și să îi vină bărbatului să ejaculeze.
Se scoate prezervativul și femeia începe să facă ea, sex oral bărbatului.
Spre a fi individa capabilă să înghită mai lesne sperma, bărbatul, cu mâinile și degetele bine spălate și date cu spirt, care s-a evaporat (și cu unghiile tăiate și pilite) începe să îi facă „ o lucrare ", cu degetele, băgând-o într-o stare de orgasm, astfel ca atunci când individa trebuie să înghită spermă, să fie în orgasm.

Care dintre ăștea 2 este mai meseriaș, la "lucrări manuale"?

Ca să îți pot da un sfat utilizabil, ar trebui să știu mai multe despre voi 3.

Dacă o continui așa, vei spune și tu ca femeia aia, care zicea :
„ Porcul, de bărbatu-meu, mă înșală cu toate curvele, cu toate nenorocitele, pe toate drumurile și pe toate cărările, că nici propriul meu copil, nu mai știu, cu cine l-am făcut."-(---cu care dintre ei, l-a făcut, că nici ea, nu a stat, degeaba.---)

| MMihai a răspuns:

Sunt puține situații, când este necesar să ai și soț și amant.
Nu este ușor să divorțezi de tatăl copilului tău, dar nici să îl înșeli mereu, nu este ceva foarte corect.
Ai o situație complicată și nu știu dacă actualul amant, trebuie să îți fie viitorul soț.

| Jesye a răspuns:

Ca esti o curva? pardon: esti o necredincioasa. orice ai de gand sa faci pe viitor sa te gandesti la copilul tau/al vostru pentru ca el sufera cel mai mult din toata chestia asta

| ands a răspuns:

Am o parere dar nu sunt de acord cu ea, sau cum erahee hee... Eu cred ca:
-te cheama Eliza
-ai 12 ani
-vrei sa te faci scriitoare si nu stii care ar fi subiectul
Iti recomand sa te mai gandesti, asta e banal...

| incepatorul2012 a răspuns:

Buna Eliza am mai intalnit cazuri ca al tau, in opinia mea (te rog sa-mi scuzi lipsa de modestie), cel mai important este sa te gandesti la copil, cei mai bun pentru el, ce poti face tu ca sa-l protejezi si pe el si pe tine este sa-ti pui in ordine gandurile si sa iei o decizie cu privire la casnicie sau la relatia cu prietenul de familie. E o situatie foarte delicata in care te afli, iti pot spune ca o relatie asemanatoare merge de multi ani, dar merge ca este cu incuviintarea sotului deoarece tipul a observat ca mergea mai bine casnicia (eu personal nu stiu in ce sens mergea mai bine dar asa mi-au spus amandoi, cred ca nu e si cazul tau, nu?), asa ca ia o decizie cat mai repede posibil. Sunt convins ca vei avea puterea sa iesi din situatia asta asa cum ai si intrat, sa-ti spun si de ce? Cu siguranta ori ce mama va face tot posibilul ca sa-i fie bine copilului iar acest lucru imi intareste convingerea ca vei lua cea mai buna decizie sa ai o viata minunata alaturi de cei pe care ii iubestei.