| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani si 5 luni cu un baiat pe care-l iubesc enorm. Nu stiu cat e important este aspectul care ma deranjeaza, dar am nevoie si de alte pareri. El mi-a cunoscut parintii dupa un an si opt luni, din cauza fostului meu prieten care a fost cam retardat sa-i zic asa si mi-a cauzat probleme cu ai mei parinti si din aceasta cauza mi-a fost teama sa-l prezint pe noul prieten, tocmai ca sa nu le trezesc alor mei sentimentul care in avusesera cu un an si ceva in urma...nu vroiam sa-l acuze pe noul iubit, pentru greselile fostului, mai ales ca tatal meu este un tip dur cu cei care nu ma respecta, sau vorbesc urat, se comporta urat, si spune lucrurilor pe nume. Bun! Deci ai mei l-au cunoscut pe actualul prieten dupa un an si opt luni, la insistentele iubitului, deoarece spunea tot timpul ca nu vreau o relatie serioasa, etc etc...Problema care ma nelamureste si nu-mi da pace este ca el nici pana acum, la 2 ani si 5 luni nu mi i-a prezentat pe ai lui... din motiv ca ei sunt de la tara, iar pr meu a venit la oras sa-si faca un viitor, iar parintii au ramas acolo, si nu vin f des pe aici. Asta am inteles. Dar problema este ca ai lui au venit de cateva ori in oras la rude si nu mi i-a prezentat din motiv ca se grabeau sa plece inapoi la tara, nu stiu de ce! La el la tara nu vrea sa ma duca, din motiv ca vrea ca ai lui sa ma cunoasca prima data aici la oras, apoi sa ma duca la tara, si al doilea motiv, ca il vorbeste lumea ca e insurat cu mine, daca suntem vazuti impreuna acolo. Ce credeti despre asta? Voi ce ati face in locul meu? Eu m-am ganndit la un ultimatum fiind vorba totusi de 2 ani si 5 luni dar nu stiu ce sa mai zic. Ma gandesc sa nu-mi para rau daca ne despartim dup-aceea. Dar un lucru e cert: nu accept sa fiu nici rezerva nici a 5-a roata la caruta, mai ales avand in vedere ca si el in urma cu un an statea pe capul meu si ma facea sa ma simt prost din cauza ca nu i-am prezentat pe ai mei parinti.Ar trebui sa procedez la fel si eu? Astept un raspuns urgent va rog, cat mai multe opinii happy Multumesc

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Intr-adevar la sat exista alte mentalitati. Dar aproape doi ani si jumatate e cam mult. S-ar putea si ca parintii lui sa-i spuna sa se casatoreasca cu tine si el nu e hotarat. La telefon vorbesti cu parintii lui? Cati ani are el?

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Parintii lui nu stiu de tine, el a evitat sa le spuna poate pentru ca ei isi doresc altceva(pe cineva de acolo, pe cineva cu o situatie materiala asemanatoare) Eu zic sa vb cu el si sa ii ceri sa-ti spuna motivul real pentru a continua o relatie serioasa.Cunoscand adevarul, il vei intelege in mod cert dar traind in presupuneri si banuieli, relatia ta se va zdruncina si intr-o zi vei obosi.

| monyk a răspuns:

Buna, comportamentul lui e cam ciudat si cam da de banuit, se poate ca lui sa ii fie rusine de parinti lui si de aceea nu vrea sa te duca acolo, se poate ca el sa aiba pe altcineva desi nu cred ca e asa, dar e o varianta, apoi se poate ca el sa nu aibe o faima prea buna, poate a facut cv acolo la el, si nu vrea ca tu sa auzi...pentru ca altceva chiar nu stiu ce ar putea fi...bafta.

| Linda a răspuns:

Eu i-as da vreo doua luni sa se gandeasca daca se casatoreste cu mine sau nu, si daca tot nehotarat ar fi, as fi deschisa spre alte relatii. Mersi de selectare a raspunsului meu.

| Tessy a răspuns:

Pai, te`ai gandit ca el la tara are pe altcineva? Bun... excludem asta. Poate are o situatie financiara care lasa de dorit si nu vrea sa se faca de ras.

Dar eu sincer cred mai mult prima varianta.Ar trebui sa il intrebi...de ce nu mergem sa iti cunosc si eu parintii?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau sa zic nimic sigur, dar poate ii este rusine cu parintii lui.Ai spus ca este de la tara, nu? Poate are o situatie materiala mai proasta sau parinti pe care el nu-i considera demni sa te cunoasca, din diferite motive. S-au mai auzit cazuri destule...

Tu nu-l mai presa atata, stai sa capete si mai multa incredere in tine, sa te duca el singur sa-i cunosti familia.

E doar o idee, nu inseamna ca am neaparat dreptate, dar e o posibilitate.Nu inseamna ca nu te iubeste, doar nu vrea sa vezi tu cum traiesc ai lui acolo... poate. happy ai rabdare, situatia n-o sa dureze la nasfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PENTRU ORIANA: Nu cred ca e vb de altcineva la el la tara, deoarece aproape toti il stiu de "insurat" cu mine, pentru ca ne-au vazut de multe ori prin oras, iar de situatie financiara din cate mi-a spus nu traiesc rau, satul lui fiind unul mare cu multi locuitori, cu conditii, casele cu etaj predomina, si sunt care mai de care... din spusele lui

PENTRU BRIANNA: brianna de rusine nu stiu ce sa zic, ar putea fi o posibilitate, deoarece mi-a aratat 2 poze cu ai lui si a zis el ca sunt urati, intr-o atmosfera comica, iar eu i-am zis ca nu asa, ca sunt parintii lui, asa cum sunt sunt ai lui happy De siatuatie materiala am scris pentru ORIANA big grin

PNETRU FABIOLA: Parintii lui stiu de mine, stiu ca este cu mine de 2 ani, m-au vazut doar in 2 poze tip buletin, spunand ca seman cu el (cu pr meu). Nu stiu ce sa zic in privinta alesului cu o fata "de-a lor" prietenul meu a spus ca ai lui nu se baga la asa ceva, ca e doar decizia lui.

PNETRU MONIK16: Ceea ce ai scris tu despre faima, poate fi o solutie deoarece in "tinerete" sa zicem pana la varsta de 19 ani, cand ne-am cunoscut noi numai de aventuri a avut parte, azi cu una, maine cu alta, sau cu mai multe deodata laughing iar la tara mi-a zis ca avea doua gagici si nici nu stiau una de alta pentru ca el le prostea si inghiteau gogoasa. Daca e asa ar trebui sa se gandeasca ca odata tot se afla, mai ales ca avem 2 ani impreuna si ma stiu o gramada de oameni de la el de la tara, mai ales verisori de-ai lui, cu care ma inteleg super bine, sunt foarte de treaba toti.

PENTRU LINDA: ai mare dreptate ce ai scris tu acolo, el a vorbit odata cu ai lui, spunandu-le ca vrea sa ma aduca la ei acasa, iar maica-sa i-ar fi zis ca e ok, dar daca ma aduce ma si ia de nevasta laughing, si mai tarziu cand am vorbit noi doi despre asta, m-a intrebat daca vreau sa merg cu el la tara, in fine nu stiu cat de serios, dar a pus problema, i-am spus ca nu merg, ca a uitat ce i-a zis maica-sa? Si el a zis ca "ce are?" straight face Iar la telefon nu vorbesc cu parintii lui, el le mai zice cand il suna, ca suntem pe afara, sau e pe la mine, dar atat, iar el are 22 de ani, la o luna dupa ce ne-am cunoacut a implinit 20 de ani happy

PENTRU RAZVAN: Poate fi si asta RazvaN, daca citesti mai sus, iti dai seama de ce zic asta happy

VA MULTUMESC PENTRU OPINII happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Linda merci pentru raspuns..asta avea de gand sa fac si eu happy pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place de un baiat numit Sebi, dar si el ma iubeste

| razvan_3404 a răspuns:

Poate ca ii este rusine cu parinti lui.