| AdeeLinee a întrebat:

Am un prieten de doua saptamani. Vrem ceva serios pentru ca relatiile amandorura de dinainte au fost un esec.Sambata vrea sa ne intalnim si de ce nu sa mergem la mine acasa pentru ca vrea sa imi cunoasca parintii. mie imi este teama de reactia alor mei, si de un probabil refuz.Chiar nu stiu ce sa fac! Cred ca e prea devreme pentru asta, dar oricum afara e friglaughingam putea sa ne uitam la un film la mine acasa.Nu stiu cum sa o imbunez pe mama. Ajutati-ma cu un raspuns va rog!

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E obsedat da-l naibii.Eu fugeam si la 2 ani de relatie de parintii ei.Imi convenea relatia asa al naibii de bine.Ea vroia s-o complicam cu legaturi prostesti.

| negru30 a răspuns:

Prezinta-l parintilor - este mai corect si stati si voi linistiti - de unde stii ca mama nu o sa-l accepte daca nu incerci

| Liviucu a răspuns:

Sincer eu unul nu vad nimic rau in asta. Toate lucrurile pregatite dinainte sunt facute doar de cei cu cap si sunt slabe sanse sa existe si regrete sau urmari apoi. In plus, in situatia ta, parintii au un cuvant de spus si abia dupa acceptul sau cel putin parerea lor ai putea sa fii prietena lui "cu acte".
Iti urez succes si sa fii degajata si sa le arati ca tii mult la el. Asta este tot ce conteaza. happy

| OctoberandApril a răspuns:

Seriozitatea in relatie vine cu timpul...nu poti sa spui ca relatia va fi serioasa si sa fortezi lucrurile facand chestii neadecvate
sunt 2 saptamani totusi.de ce sa-l prezinti? la o luna va casatoriti? nu se stie ce-ti rezerva timpul.
fa ce simti nu ceea ce crezi ca ar trebui sa faci.

| nikbad4u a răspuns:

Daca mama ta e o mama calma e bine sa vina daca sunt gen sal intrebe daca ati facut ceva daca ti-a dat ceva de baut vreo data si tot felul de intrebari mai bine nu il aduci va duceti undeva unde sa fiti voi doi in intimitate si numai voi doi sa stiti ce faceti nu toti asa-i cel mai bine pentru amandoi

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Poate este prea devreme, să îl prezinți părinților.
Nu știu ce vârstă ai tu și nici ce vârstă are el.

| iRaul a răspuns:

Tu incepe de acum si "da cu peste la nas pisicii", povestestei la maicata de el, cat de mult iti place si d'astea, ca sa nu poata sa dea un refuz asa usor, gandindute la parerea ta foarte buna despre el. happy

| ionici a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si eu.laughing Spune-i mamei tale de el, ca esti cu el si ca esti ok asa.si cred ca va intelege. Doar iti vrea binele, nu?big grin:*

| SweetGirlly a răspuns:

Prezintal mamei tale dar daca ea este de obicei exigenta inventeaza sau ascunde niste detalii. Daca este indulgenta il poti prezenta asa cum este si ea isi va da seama din prima ca va iubiti. Succes!

| zuzatha a răspuns:

Eu zic sa incerci, poate il va accepta mai repede decat o sa crezi...k pana vine vara ca sa stati prin parcuri sau sa va plimbati mai e.