| szmotovio a întrebat:

Buna tuturor,

ani si ani mi-am dorit un suflet langa mine.de curand, am crezut ca l-am gasit.am fost fericita crezand ca in sfarsit contez pentru cineva.
omul e ok, doar ca are o pasiune-handbalul-.nu I-as cere niciodata sa renunte, dar ma doare cand vad ca e mai important decat mine. daca are de ales intre handbal(un meci cu baieti)si mine..allege meciul.
cum sa reactionez? i-am spus ca ma deranjeaza si a spus ca nu renunta pentru ca a mai renuntat la pasiunea sa pentru femei, apoi relatiile s-au sfarsit...
ps:vorbim de oameni maturi de 27 respective 32 ani

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ii poti cere sa renunte la el pentru tine. Omul are dreptate, nu mai aveti 15 ani sa credeti in renuntarea la propria persoana de dragul IUBIRII.Tu spui ca esti o femeie matura si totusi ai pretentii de pustoaica la prima iubire, careia nu-i pasa de nimic, in afara de propriile idei despre acea dragoste absoluta si inexistenta. Fii si tu independenta, croieste-ti viata si pasiunile ca un om de sine statator. Asigura-te intotdeauna ca nu ii ceri sa aleaga intre tine si viata lui, ca vii in completarea vietii lui si ca el vine in completarea vietii tale, ca nu esti un compromis, ci o dorinta, ca timpul cu tine nu e un sacrificiu, ci o placere.

| ywar a răspuns (pentru Brigaela):

Wow! 10 ++++
Ador raspunsurile acestea! Bv!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand iti place de un om, iti plac si pasiunile lui! Nu conteaza ordinea prioritatilor ci realizarea lor! Cu timpul, cand veti avea un copil, prioritatile se schimba si pentru tine si pentru el! E legea firii!

| mgtow a răspuns:

Lasa omu sa mearga sa se simta bine, cateva zile la meci nu moare nimeni nu merge zilnic.

| mona a răspuns:

Are dreptate...si ar trebui sa-l intelegi

| yekto a răspuns:

Dovedeste-i ca esti altfel decat ce a avut elpana acum, ca nu va regreta sa fie langa tine atunci cand e chemat pe teren. daca o poti face vei fi fericita, in caz ca nu vei ramane ofrustrata (fara un motiv prea intemeiat cred eu). chiar daca reusesti lasa-i timp si pentru handbal. e important pentru el sa fie si cu prietenii sa faca si asta. nu-mi place sa fiu fatalist dar esti un caz fericit. din pacate pasiunile multor compatrioti de-ai nostri sunt in cu totul alte domenii.
pretuieste si petrece (nu doar fii prezenta) fiecare clipa cu el happy
succese

| neutrino a răspuns:

Fiecare are prioritatile sale, iar tu, este posibil, sa ceri prea mult. Atunci cand intri intr-o relatie, nu intri la stapan.

| zurick a răspuns:

Scumpo,daca el ti-ar cere sa renunti la o pasiune de a ta pentru el, tu cum ai proceda? Nu incerca sa minti, amandoua stim ca el are dreptate, numai ca una din noi nu doreste sa recunoasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o pasiune foarte normala. Lasa omul in pace.