| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, ati risca tot pentru a fi fericiti langa persoana iubita?

12 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

NU. Fii rațional și pragmatic. Astfel de planuri adesea eșuază lamentabil, deci nu merită riscul.

E ca și cum ai întreba: Merită să evadez din pușcărie?

Nu, pentru că te vor găsi oricum. Sunt extrem de rare cazurile în care cineva a evadat din penitenciar și s-a ascuns până ce faptele s-au prescris

| Clytia a răspuns:

Aș spune nu, dar depinde acum și de caz.

| Freya1 a răspuns:

Dacă cel de langa tine te iubeste nu te obliga sa riști nimic, ba din contra va face tot posibilul sa nu aveti de pierdut nici unul.

| oz_1736 a răspuns:

Cand risti tot inseamna ca nu ai prea multe de pierdut. Ma refer la faptul ca tu poti avea multe, financiar si material vorbind, dar simti ca nu te reprezinta si nu ai nevoie de ele. Daca in,, a risca totul" intra si sentimente despre familie sau chiar familia, te sfatuiesc sa nu iei decizii la nervi sau suparare. Daca risti totul pentru persoana iubita ca sa te razbuni pe cineva sau pe altii, revizuieste putin dragostea asta mare si vezi daca e chiar atat de mare. Gandeste-te bine

| Marc91 a răspuns (pentru Clytia):

Povestea este mai lunga

| mgtow a răspuns:

Nu

| SilentRain a răspuns:

Tot nu, jumătate... poate, depinde daca si merita

| Adry05 a răspuns:

Tot nu pentru că într-o zi se poate trezi că nu e fericit/ă în relație sau că e atras brusc de altcineva și pleacă, și tu cu ce rămâi? cu prostia dinainte.

| Nemessys a răspuns:

Am facut-o si nu s-a meritat xD.

| Crackman a răspuns:

Nup

| Clytia a răspuns (pentru Marc91):

Îmi poți spune în privat dacă simți nevoia...

| Drimmero a răspuns:

Categoric nu, dar cu siguranta sunt destui prostalai pe lumea asta s-o faca.