| Iiiiioana a întrebat:

big grin
mi-a fost dor de voi, adevarul e ca nu am mai fost de cam multisor pe aici si intram zilnic pana acum pe site big grin
am o problema cu parintii mei daca sunteti draguti sa ma ajutati
cum tot vine vara, vacanta si distractia intr-un cuvant, se deschide strandul de la noi din oras. e un strand super cool unde toti prietenii si colegii mei merg. si eu vreau sa ma duc in weekendul asta big grin ca se deschide miercuriwinking
dar mama are o problema cu strandul de aici si spune ca pot lua tot felul de boli din apa ( sunt constienta de acest lucru dar atunci la weekend in tg mures nu e apa dulce? ca acolo vrea sa mearga) si ca toata lumea merge acolo rolling eyes
eu anul trecut am mers in turda la apa sarata la strand si va spun sincer urasc acel strnd: sunt doar oameni mari pe acolo, apa e verde, miroase urat si simt ca ma sufoc acolo. plus ca atunci cand ies din apa ma usuc cu sare pe mine si acasa numai sare am prin urechi si e insuportabil!
nu stiti cum as putea sa o conving sa ma lase sa ma duc si aici la noi cu colegii? ca nu e vorba ca sunt prea mica doar ca v-am spus ca are ceva cu strandul asta. ce sa ii zic mai exact? eu incerc sa vorbesc deschis si sa ii spun exact cum sta treaba dar cand chiar vreau sa ii zic nu mai am curaj si parca ma blochez. uneori pot sa ii zic dar nu reusesc sa fac nimic. nu stiu cum sa fac sa ma lase si pe mine crying
va rog sa ma ajutati! funda si voturi multe multe big grin ca nu ma doare manutawinking

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Invita-ti o prietena la tine,si spune-i ca ea merge si a mai mers si inca nu s-a infectat,roag-o si daca tot nu vrea, ajut-o la treburi cate putin, apoi incearca iar.

| Iiiiioana explică:

Am vrut sa sciu plus dar neh, graba big grin

| RwkY a răspuns:

Incearca sa iti aduci o colega/coleg care deja parintii tai il cunosc, si sa incearca acea persoana sa ii convinga, daca tu nu prea ai facut mare lucru, eu asa as face, in cazu' meu, nu s-a pus problema, dar am fost implicat in situatii in care eu am fost acea persoana, totu consta in maniera de exprimare, trebuie ca acea persoana, sau tu, sa le ofere parintilor tai senzatia de siguranta, gandeste-te ca parintii tai iti vor binele, nu vor sa ai probleme de sanatate sau alte alea, daca le demonstrezi ca totul o sa fie bine, nu vad de ce ar zice in continuare nu.
Sper ca te-am ajutat.

Distractie placuta! laughing
Eu am 1 bac :-s

| David95_2915 a răspuns:

Pai du-te la mama ta si spune-i ca vrei neaparat sa mergi si ca nu moare lumea din atata. ca alti mananca din gunoaie si nu au nimica si ca tu mergi la strand si gata esti plina de boli. Daca mamei tale e asa frica sa te lase spune-i ca si alti prieteni merg si ca si pe ei mamele lor ii lasa fara grija.

Daca ti-e rusine. ia-ti inima in dinti si spune-i! ca tot asa o sa fi rusinoasa.
Salut

| TroubleCrew a răspuns:

Buna, eu ti-as propune sa iti iei inima in dinti si sa te duci la mama ta si sa ii spui asa:,, Daca ti la mine te rog lasa-ma sa ma duc acolo si nu se va intampla nimic rau,, Succes big grin (Sper ca te-am ajutat)