| ChristineChh a întrebat:

(funda)
Peste cateva saptamani este motul surorii mele iar dupa cum stiti trebuie sa le facem un cadou nasilor, am vorbit dimineata cu nasa si ne-a zis ca ei nu ii lipseste nimic, lenjerie de pat are, fete de masa are, un set de halate de baie pentru intreaga familie + cele necesare baii are, chiar nu stim ce sa-i luam, mai ales ca ei sunt din spania si nu se pot duce de aici pana acolo cu un aparat electrocasnic. La botez le-am luat doua lenjerii de pat si o pilota si au fost foarte multumiti, acum chiar nu am idee ce sa le luam, au zis ca nu le lipseste nimic dar nu putem sa nu le luam nimic. (astept parerile voastre)

Răspuns Câştigător
| Gabriella_8999 a răspuns:

O rama foto digitala in care sa stochezi poze pe care le pot lua cu ei si este destul de micuta, in plus e ceva ce va ramane amintire si poate viziona cu placere de cate ori duce dorul de casa

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

O icoana sfintita e binevenita in orice casa
Un ceas frumos de perete la fel
O rama foto (eventual digitala)
Un serviciu de cafea
un cos sau vas de sticla (fructiera)
o fata de perna mica personalizata pentru copil

| Minnie a răspuns:

Hmmmm, o icoana de la biserica, un vas de salata din cristal sau o vaza sau un serviciu de cesti de cafea tot din cristal, o rama digitala cu poze de la botez, carti care stii ca le plac, o sticla de vin k lumea cu eticheta personalizata special pentru ei, pahare personalizate (cu "nasa" si "nasul" gravat si data botezului sau motului)

| adinaciosescu a răspuns:

Incearca ceva hand made.Intotdeauna prinde...

| a1doru a răspuns:

Traditia spune ca, la ''taiatul motului'', la nasi se duce un curcan.viu!rolling on the floor

| popM188 a răspuns:

Incearca o icoana. Uite ceva care imi place mie: https://www.classgifts.ro/icoane.html
sau niste cadouri dedicate pentru nasi. Eu as lua ceva de argint sau de cristal. Si aici un link: https://www.classgifts.ro/cadouri-pentru-nasi