| AndreeaDS a întrebat:

Buna tuturor,
Incep prin a va spune ca locuiesc in strainatate de vreo 4 ani.
Sunt administrator la o firma, anul trecut am cunoscut un barbat cu 20 de ani mai mare ca mine, a fost o atractie inca de la inceput cat timp a stat aici am iesit eu impreuna cu mai multi prieteni, cu el, am mancat, dupa el mi -a cumparat inghetata, gen tot timpul era preocupat de bunastarea mea, intr-o dimineata m-a invitat sa luam micul dejun, el l-a pregatit m-a asteptat, a fost frumos. Cine s-ar fi gandit ca ditamai profesorul din America ii pregateste micul dejun la o romanca dintr-un satuc din varful muntelui, care e si plinuta, dar foarte simpatica (eu sunt) laughing laughing El locuieste in America, dar si-a cumparat o casa aici unde eu m-am cam ocupat de tot, intre timp noi vorbeam, mereu ma intreba ce fac cum sunt, intr-o zi mi-a scris ca m-a visat, iar eu am intrebat cum? si el mi-a zis ca nu poate sa-mi spuna, la toate pozele mele de pe whataspp facea print si mi le trimitea cu un pupic, faza este ca nu stiu ce vrea de la mine, ieri mi-a scris un whatsapp cum ca a venit in Europa si (mi-a scris in romaneste) ca s-ar bucura mult daca m-ar vedea, la randul meu i-am scris ca si eu la fel, abia astept, nu inteleg jocul asta. Voi ce parere aveti?

30 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Andreea,
Prietenul tau sa amicul tau clar este atras de tine fizic dar poate si emotional.
Din punctul meu de vedere isi doreste o relatie intima cu tine sau o relatie la distanta deoarece el locuieste in America.
E destul de greu ca isi doreste sa iti ceara sa mergi dupa el sau sa vina dupa tine dar vrea prietenia sau relatia sa fie discreta.
Acum depinde tine cat de mult iti doresti sa il cunosti intim ca e clar ca isi doreste asta. Plua cat de mult iti doresti sa fii pe locul doi deoarece fiind la distanta poate fii si cu alta femeie sau poate avea sotie.

| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca este primul pretendent pe care l-ai avut pana acum, daca ne pui asemenea intrebare. Este acelasi de pe 6 martie anul trecut?

| AndreeaDS explică (pentru darrio2007):

Buna,nu este acelasi, iar raspunzand la intrebarea ta, da e primul pretendent mult mai invarsta decat mine si nu stiu cum sa gestionez situatia, de aceea am venit aici sa ascult niste pareri din exterior, poate asa am sa vad mai clar situatia,

| Violleta2022 a răspuns:

Serios acum, ai 25 de ani dar esti incapabila sa intelegi ce ar putea vrea un barbat cu 20 de nai mai mare ca tine?
Sex si doar sex, ca la 40-45 de ani este "criza de mijloc' cand barbatul inebuneste dupa sex, acum, cat mai poate, cu oricine ii pica in mana si in pat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu inteleg jocul asta. Ce vrei să înțelegi?

| AndreeaDS explică (pentru sadrian46):

Ce vrea de la mine

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreeaDS):

Ai intuiția ce înseamnă să împarți, să petreci viața cu cineva? Eu am teoria că un bărbat ( sau o femeie) sunt doar o jumătate dintr-o ființă vie. De aceea căutăm tot timpul o complectare, pe care o găsim în celălalt. Asta de exemplu homosexualii nu pot să înțeleagă., căci le lipsește ceva care să îi ducă la această înțelegere. și că astfel, viața lor nu va fi niciodată completă, desăvârșită.

| doctorandus a răspuns:

Profesor universitar? Verifică pe website-ul facultății.

Profesor de școală/liceu înseamnă în general fomist în SUA.

| AndreeaDS explică (pentru doctorandus):

El este originar din Serbia - casa i-am vandut-o eu, l-am cautat pe retelele de socializare, este real, am facut un research inainte ca sa ma asigur

| AndreeaDS explică (pentru AndreeaDS):

Si e prof universitar de matematica

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai care joc?
Probabil ii place de tine si vrea o eventuala relatie cu tine. Nu este niciun joc.
Da, pana la urma o sa vrea sa se si culce cu tine, nu este normal? Tu decizi cand o sa se intample lucrul asta si daca o sa se intample.

Iar daca o sa vrei o relatie cu el, poti incerca acest lucru. Daca nu o sa vrei, nu incerci.

| Mosotti a răspuns:

Pai ce, vrea si el distractie cu tine, sex sau poate si relatie mai serioasa, cine stie, ce e greu de inteles jocul?
Te place, asta e adevarul, asa se comporta un om care te place.

| Emma30555 a răspuns:

Te place și vrea o relație sau dacă nu se poate relație din cauza distantei oricum vrea sa fie cu tine.

| 1997onur a răspuns:

Este un pedofil. Ai mare grija la el deschideți ochi.

| AndreeaDS explică (pentru 1997onur):

Hai mai laughing nici chiar

| 1997onur a răspuns (pentru AndreeaDS):

Cati ani ai?

| AndreeaDS explică (pentru 1997onur):

| 1997onur a răspuns (pentru AndreeaDS):

._.

| 1997onur a răspuns (pentru AndreeaDS):

Viața ta alegerea ta tu ști ce te face fericită cu adevarat tu ști cei bine și rau pentru tine. Ai grija de tine bro.

| AndreeaDS explică (pentru 1997onur):

Pai nu stiu, de aici si intrebarea mea, voiam o parere, cum vedeti voi situatia din exterior, poate eu sunt prea prinsa in povestea asta si nu pot gandi cu claritate.

| 1997onur a răspuns (pentru AndreeaDS):

îți spun sincer din toata inima și ma jur pe dumnezeu cați spun numai adevarul.

Omul ăsta profesorul ăsta de matematică sau ce o fi el profesor universitar vrea sa se culce ce tine.

îmi cer scuze daca team jignit sau team facut sate simți intr-un fel anume și imi cer cu adevarat scuze daca am fost prea direct dar eu asa vad ( situația)

Mai intrebat cum vad situația eu așa o vad si asta are el in plan ai mare grija la omul asta deschideți ochi fi fata desteaptă si nu dormi pe tine sunt mulți nenorciți in ziua de azi si nu ai habar cine este om cu adevarata cine este cum este.

| doctorandus a răspuns (pentru 1997onur):

Si? Daca si ea vrea sa se culce cu el? E adulta, poate decide asta singura.

| 1997onur a răspuns (pentru doctorandus):

Am zis eu ceva? Am spus eu sa nu faca ce vrea ia cu viața ei? Tu ai vazut prima și prima oară ce am spus eu? Nu mai vorbi aiurea să facă ce vrea este viața ei decizia ei cum își traiește viața cu cine își traiește viața și langa cine își trăiește viața.

| Mosotti a răspuns (pentru AndreeaDS):

Nu e nici un pedofil, 1997onur exagereaza, ca tu esti majora, daca era pedofil nu se dadea la majore.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 1997onur):

Daca esti crestinopat, presupun ca stiai ca dumnezo' se scrie cu litera mare. Bine, daca esti crestinopat sau daca tii la conventiile gramaticale. Altfel, esti doar prost. La 45 de ani, cand te duci in alta tara si dai de cineva simpatic cum e cazul lor, vrei mai mult. De tras o clanta gasesti pe bani putini raportat la bugetul tau si fara dureri de cap. Altfel, e normal sa vrea sa fie cu ea si pe plan fizic, ca doar nu o sa viseze sa o tina de mina prin parca la 45 de ani...

| 1997onur a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Bine.

| 1997onur a răspuns:

Pe cine faci ma tu prost -_- mai dai și ignor de frică ști cați iei somn din prima (frica)

| AndreeaDS explică (pentru 1997onur):

Nu va certati, nu-l baga in seama

| 1997onur a răspuns (pentru AndreeaDS):

El ma injură bro el a inceput primul (frica)

| Mosotti a răspuns (pentru AndreeaDS):

Si daca ar vrea sa se culce cu tine cum zice 1997, ce? Ca doar si tu te simti bine si el, nu ai ce pierde la o adica, chiar daca nu vrea ceva mai serios.
Dar sa fi pregatita ca poate sa minta ca vrea ceva mai serios ca sa se culce cu tine, sa fi psihologic pregatita de asta la o adica in caz ca va face asa.

Ssexul n-a omorat pe nimeni pana la urma.